Gündem Haberleri

  Hamas: İsrail karşılık verirse ateşkesi uzatırız

  A.A.
  26.01.2006 - 17:14 | Son Güncelleme:

  Hamas'ın önde gelen liderlerinden Mahmud Zahar, İsrail de aynı şekilde yaparsa ateşkesi sürdürmeye hazır olduklarını söyledi.

  Mahmud Zahar, Associated Press televizyonuna verdiği demeçte, “Sükunet denilen taahhüdü yerine getirmeye devam edeceklerse biz de devam edeceğiz. Ama devam etmezlerse halkımızı ve topraklarımızı korumaktan başka seçeneğimiz olacağını sanmıyorum” dedi.

  RICE: TAVRIMIZ DEĞİŞMEDİ

  ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Dünya Ekonomik Forumu toplantıları için geldiği İsviçre'nin Davos kentinde video konferans yoluyla yaptığı açıklamada, “Bir ayağınız siyasette, bir ayağınız terörde olamaz. Dolayısıyla Hamas'a karşı tavrımız değişmedi” dedi.

  “Filistin halkı görünüşe göre değişikliğe oy verdi, ama barış ve barış içindeki bir hayat arzularının değişmediğine inanıyoruz” diyen Bakan Rice, bu gayelerin, şiddet ve terörizmden vazgeçmeyi ve İsrail'in Filistin devleti ile yan yana var olma hakkını kabul etmeyi gerektireceğini söyledi. Rice, İsrail'in mevcudiyet hakkı tanınmadan Ortadoğu'da barış sürecinin olamayacağını kaydetti. Rice ayrıca seçimin adil ve çok katılımlı olduğunu belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı