GeriGündem Haluk Koç: MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haluk Koç: MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı

Haluk Koç: MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı
refid:25635793 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı? 200 milyon dolarlık silah sevkiyatı iddiaları var. Türkiye uluslararası çevrelerde suçlanır hale geliyor" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

"Esad'dan daha iyi geleceği Suriye'ye vaat eden bir muhalefet görmedik" diyen Haluk Koç, "Suriye'deki işkence görüntüleri insanlık vahşetidir. Biz bu vahşetleri kınıyor ve insanlık adına reddediyoruz. Bu savaşın ilerlememesi için elimizden geleni yaptık. Suriye'de kimsenin kazanamayacağı bir savaş var. Türkiye, kimsenin kazanamayacağı bu savaşın en günahkar ortaklarından biri" dedi.

Başbakan'ın Brüksel ziyareti ile ilgili olarak Koç, "Başbakan'ın orada anlattıkları diplomatik nezaket nedeniyle dinlendi. Başbakan oraya yönetme kabiliyetini kaybetmiş, yara bere içinde, demokrasi zararlısı olarak gitti. Giden kişinin tarifi ortada. Çuvallardan bahsetmiş. Peki dört bakanın fezlekelerinde nelerle suçlandığından, hukuk devletini iğdiş ettiğinden, AKP yargısından bahsettin mi? Beyefendi akıllı, dünya saf. Başbakan artık Avrupa sahnesinde yüzündeki demokrasi maskesi düşmüş siyasi bir kimlik olarak bulunuyor" diye konuştu.

Koç, "Başbakan yakasında AKP rozeti taşıyan hakim, savcı peşinde HSYK düzenlemesi, Başbakan ve AKP elitlerinin yolsuzluk hırsızlık iddialarının örtülmesi ve hukuk devletini yok etme girişimidir. Başbakan iktisatçıyım diyor ama iktisat bilgisi para sayma makinesine takılmış durumda. Başbakan ve Bakanlar işlenen suçtan size özel değil, standart hukukla yargılanıp hesap vereceksiniz. Su bitti, kuyu kurudu. Arpa bitti, torba boşaldı. Bunlar beyhude çırpınışlar" dedi.

Koç, "MİT Müsteşarlığı mı, TIR Müsteşarlığı mı? 200 milyon dolarlık silah sevkiyatı iddiaları var. Türkiye uluslararası çevrelerde suçlanır hale geliyor" dedi.

Koç, "Gırtlaklarına kadar rüşvete boğulanların fezlekeleri Meclis'e gelmiyor. Hırsızlık, rüşvet, yolsuzluk, arsızlık gizlenmeye çalışılıyor. Getirseler 30 Mart öncesi görüntüler, tapeler, kol saatleri içi dökülecek. Zamanlaması çok manidar. Hırsızlığın zamanlaması manidar olur mu? Yol her taraftan tıkanıyor. Çıkış yok. Arınç ağlamayı severdi, içten ağlıyor herhalde" diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle