Gündem Haberleri

  Haluk Koç: Başbakan'ın burnu tıkalı

  ANKA
  20.02.2006 - 15:27 | Son Güncelleme:

  CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Başbakan Erdoğan’ın il başkanlarına "Burnuma kötü kokular geliyor" diyerek, yolsuzluklarla ilgili belge ve bilgi istediğini anımsatarak, "Yolsuzluklar hep gündeme geliyor. Başbakanın mevsim koşullarına göre nezle olduğu söylenebilir. Başbakanın burnu koku almıyor. Koku almayı engelleyen burun tıkanıklığıdır" dedi.

  Parlamentoda gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında, son siyasi gelişmeleri değerlendiren Haluk Koç,  Başbakan'ın, "Burnuma kötü kokular geliyor" diyerek, yolsuzluklarla ilgili belge ve bilgilerin kendisine iletilmesini istediğini anımsattı. Koç, Başbakan Erdoğan’ın mevsim koşullarına göre nezle olduğunun söylenebileceğini belirterek, "Başbakanın burnu koku almıyor. Herhalde sağlık sorunu. Koku almayı engelleyen burun tıkanıklığıdır. Başbakan herhalde nezle, Başbakan kokuları almamakta inat ediyor" dedi.

  Koç, AKP’nin yolsuzluk dosyalarını Başbakan Erdoğan’a belge belge getirebileceklerini belirterek, İzmir TCDD’de liman ve istasyon ihaleleri, TMSF’de otel ihaleleri, Mavi Akım doğalgaz ek protokolü, Bingöl deprem konutları, Maliye Bakanı Unakıtan’ın oğlunun mısır ithalatı ve Galataport olaylarını anımsattı.

  'TRAJİKOMİK MANZARA'

  Koç, Başbakan Erdoğan’ın Kadın Kolları toplantısında, "Kadını özel alana hapseden ve kamusal alandan dışlayan, cinsiyet ayrımcılığına dayanan baskı ve tutucu anlayışlar asla medeni olamaz" dediğini belirterek, aynı toplantıya katılanların haremlik-selamlık otururken çekilmiş fotoğraflarının yer aldığı bir gazeteyi gösterdi. Koç, "Dante’nin İlahi Komedya’sı 2006’da iktidar düzeyinde karşımızda. Tipik bir trajikomik manzara" dedi.

  'HER İKİSİ DE 2B'YE ÖZEL İLGİ DUYUYOR'

  Başbakan Erdoğan ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan arasında bir çok benzerlik olduğunu da söyleyen Koç, "İkisi de 2b arazilerine karşı özel bir ilgi besliyor. Her ikisi de çocuklarının geleceğini sağlama bağlamak konusunda ilişkilerini ve becerilerini çok iyi kullanıyor. Aynı tarikat ilişkelerinden geliyorlar. İkisinin de özel bir ilgisi var kaçak bina ve villalarda ikamet etmek konusunda. Her ikisinin de argo konuşma merakları var. Başbakan mı Maliye Bakanına bakarak kararıyor, Maliye Bakanı mı Başbakana bakarak kararıyor. Argonun siyasette en veciz şekilde kullanıldığını görüyoruz. Her ikisinde de milletin gözünün içine baka baka gerçek dışı konuşma benzerlikleri var. Siyasi erkin bir ucunda Maliye Bakanı, bir ucunda Başbakan. Ört ki ölem. Vah Türkiye vah" şeklinde konuştu.

  'HAMAS'IN ZİYARETİ ORTADA KALDI'

  Koç, Hamas’ın Türkiye ziyaretine de değinerek, Türkiye’nin geleneksel bir politikası olduğunu, bunun da mazlum Filistin halkının atacağı adımları desteklemek ve İsrail’le olan anlaşmazlığın uzlaşmayla sonuçlanması olduğunu belirtti. Koç, Türkiye’nin temel bir ilkesinin de, her kim yada kuruluş şiddete ve teröre başvurarak hedefini bu doğrultuda oluşturuyorsa bunların temsilcilerinin muhatap alınmaması olduğunu vurgulayarak, bu nedenle de HAMAS’ın ziyaretinin ortada kaldığını ve herkesin topu birbirine attığını kaydetti. "Olayda bir mahcubiyet var kimse sahiplenmiyor" diyen Koç, "HAMAS’ın Filistin’i bir İslam Cumhuriyeti haline getirip yönetme planı var. Türkiye, benzer yöntemleri kullanan benzer örgütlerin karşısında, ’terör örgütüdür, siyasal çözüm’ arayamayız sözünü söyleyemeyecek. Önemli bir diplomatik virajı kaybetmiştir" şeklinde konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı