Gündem Haberleri

  Halkına saygı duysun

  Elif DEMİRCİ / DHA
  08.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı ile ilgili açıklamalarına ilişkin, “Herkesi kucaklamak zor bir iştir. Başbakan’ı zor işleri yapmaya davet ediyorum. Halkına saygı duymaya davet ediyorum” dedi. Kılıçdaroğlu dün sabah İzmir’in Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.

  Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

  DAYATMA REJİMİ DEĞİL
  “Demokrasi bir uzlaşma rejimidir, dayatma rejimi değildir. Başbakan’ın önce demokrasi nedir bunu öğrenmesi gerekir. Gezi Parkı eylemlerinde insanlar özgürlük istiyor, kentlerine sahip çıkıyor. Demokrasilerde halkla inatlaşma olmaz. Eğer bir yönetim halkla inatlaşma sürecine girerse meşruiyet sorunu gündeme gelir.

  DÜNYA AYAĞA KALKTI
  Başbakan’ın yüzde 50’den söz etmesi çok tehlikeli bir söylemdir. Yüzde 50’yi yandaş yüzde 50’yi karşıt olarak gören bir başbakan olmaz. O zaman toplumun yüzde 50’sinin başbakanı değildir o. O anlam çıkar. Taksim’de her siyasal görüşten insan var. AKP’liler de var orada. Bir Başbakan’ın halkıyla konuşurken daha kapsayıcı bir dil kullanması lazım. İnat ve dayatmayla ne elde edilebilir. Bütün dünya ayağa kalktı. Dünyanın gördüğü gerçeği bir kişi görmedi. O kişinin adı Recep Tayyip Erdoğan. Egosu bu kadar yüksek, gözü kararmış. Suçlamak kolaycılıktır. Herkesi kucaklamak zor bir iştir. Başbakan’ı zor işleri yapmaya davet ediyorum. Halkına saygı duymaya davet ediyorum. Gençlerin sesine Başbakan kulak vermeli. Bu gençler ne istiyor kendi çıkarları için bir şey istemiyorlar ülkeleri için istiyorlar.

  10 YILLIK BASKICI YÖNETİM
  Toplumu kutuplaştıran adamdan bu ülkeye yarar gelmez. Halkına doğruları değil, yalanları söyleyen birinden bu ülkeye yarar gelmez. Herkesin şapkasını önüne koyup yeniden düşünmesi lazım. Taksim’de gençler bizim çocuklarımız, kendi çıkarları için bir şey istemiyorlar. İstedikleri kendi ülkelerinin çıkarları için. Bütün dünya ayağa kalkıyor gençlere destek veriyor. 10 yıllık baskıcı yönetim toplumu bu noktaya taşıdı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı