Gündem Haberleri

  Halkın parasına ihanet ediyorlar

  Hürriyet Haber
  25.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Deniz Baykal, RP'li belediyelerin asli görevlerini yapmak yerine cihada giriştiklerini ve bu amaçla halkın hizmeti için kullanılması gereken paraları, Kanal 7 Televizyonu'na akıttıklarını söyledi. Baykal, RP'li belediyelerin Anayasa'ya aykırı bir mücadelenin içine girdiklerini vurgulayarak, şöyle dedi:

  ‘‘Bu siyasi bir tartışma konusudur. Bu ortaya koymuştur ki, belediyeler kendi görevlerini yarıda bırakmışlar, zaten çok olmayan kaynaklarını, cihat mücadelesi için harcamaya başlamışlardır. Bu, hukuka aykırı bir durum yaratmaktadır. Bu belediyelerin halkın paralarına, kaynağına ihanet etmesi anlamına gelmektedir. RP'li belediyeler, cihat için oluk oluk para akıtırken suçüstü yakalanmışlardır.’’

  Baykal, RP'nin, Kanal 7 Televizyonu'nu sahiplendiğini belirterek, ‘‘Bu ciddi bir olay. Bu sorumluluğu RP üstlenmelidir. Bu kanalın, belediyelerle içli dışlı olduğu bütün belgeleriyle ispatlanmıştır. Mızrak çuvala sığmaz’’ diye konuştu.

  Baykal, RP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'un CHP'yi tehdit etmesini de, ‘‘Bu tehditler CHP'ye sökmez’’ diye değerlendirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı