Gündem Haberleri

  Halkı uyutuyorlar

  Hürriyet Haber
  22.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye'de bozuk düzen hastalığı bulunduğunu, hastalığın reçetesinin sosyal demokrasi, doktorunun da CHP olduğunu savunarak, ‘‘Milletin karşısında hiçbir zaman mahçup olmadık. İnşallah CHP'yi iktidar yapacağız‘‘ dedi.

  CHP seçim otobüsüyle Uşak'a gelen Baykal, şehrin girişinde yaklaşık iki kilometre uzunluğunda bir konvoy ve binlerce partili tarafından karşılandı.

  Uşak Hükümet Meydanı'nda konuşan Baykal, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a ‘‘Çık karşıma televizyonda hesaplaşalım’’ diye seslendi. Baykal, bu düzene karşı olanların CHP'ye oy vermelerini istedi.

  MHP'DEN ÇAY DAVETİ

  Baykal, ilk kez bu seçimde sorunların tartışılmadığını ANAP'ın Mahsun Kırmızıgül konserleriyle halkı uyutmaya çalıştığını söyledi. Yılmaz'ın halkın önünde sorunları konuşmaktan kaçtığını söyleyen Baykal, Yılmaz'ı ‘‘Daha dün başbakanlık yapmış olanlar, milletten kaçıyor. Televizyona çıkamıyorlar. Oysa liderleri dinleyip karar vermek, milletin hakkıdır. Benim arkamdan konuşma’’ diye eleştirdi.

  Baykal, Uşak'a gelirken Banaz İlçesi'nde adaylarını tanıttı. Baykal'ın otobüsü MHP'nin seçim bürosunun önünden geçerken, MHP'liler Baykal'ı çay içmeye davet etti. Baykal ise zamanını olmadığını belirterek MHP'lilerin davetini geri çevirdi.

  CHP konvoyu, ÖDP il merkezinin önünden geçerken de iki parti arasında sıcak bir diyalog yaşandı. Mehmet Sevigen, otobüsün mikrofonundan, ÖDP binasının balkonundaki partililere, ‘‘Gelin şu ayrılığı bitirelim’’ diye laf attı. ÖDP'liler de Sevigen'in bu anonsuna alkışla yanıt verdi.

  Türkiye’yi soydurtmayacağız

  Baykal, geçtiğimiz dönemde Türkiye'de çok büyük yolsuzluklar olduğunu ancak bunların konuşulmadığını belirterek şöyle konuştu: ‘‘Ben de yolsuzluğu görmeyeyim, belki bunlar beni de başbakan yapar diyebilirdim. Ama o zaman nasıl çıkacaktım sizin karşınıza. Benim suçum yok. Suç, oturduğum koltukta daha önce Atatürk ve İnönü'nün oturmuş olmasıdır.’’ Baykal, cumartesi günkü Hürriyet'te yer alan ‘‘Interbank skandalı’’ ile ilgili haberi de hatırlatarak, ‘‘Fotoğrafından köylü olduğu anlaşılan bir vatandaşımız 27 trilyon lira borçlu çıkmış. Böyle düzen olur mu? Bir işadamı, bankasının içini kendisi boşaltıyor. 70 yaşındaki köylüyü kefil gösteriyor. Biz diyoruz ki, Türkiye'yi soydurtmayacağız’’ dedi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı