GeriGündem Halkı mutlu görmek bana kıvanç verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halkı mutlu görmek bana kıvanç verdi

Ecevit, Düzce’nin il olması dolayısıyla düzenlenen törenlere katılmak üzere, eşi Rahşan Ecevit’le birlikte karayoluyla bu ile giderken, Kaynaşlı’da, Bolu Valisi Nusret Miroğlu, Düzce Valisi Fikret Güven ve Kaynaşlı Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş tarafından karşılandı. Burada çok sayıda Kaynaşlılı vatandaş tarafından sevgi gösterisinde bulunulan Ecevit, vatandaşlarla tokalaşarak onların sorunlarını dinledi.

Başbakan Ecevit, yolculuk yaptığı otobüsten vatandaşlara hitap ederken de deprem dolayısıyla çekilen acılara rağmen halkın gülen yüzünü ve çocukların okula gittiğini görmenin kendisine kıvanç verdiğini belirtti. Ecevit, Düzce Valisi Fikret Güven ile Kaynaşlı Kaymakamı Hamdi Bilge Aktaş’ı vatandaşlara tanıttı ve „hayırlı olsun“ dileğinde bulundu. Beraberindeki bakanlardan, İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın, Düzce’nin il olması ve sivil savunma konusunda harcadığı çabalarından, Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın’ın, prefabrik konutların yapımı ve halkın barınma ihtiyacının karşılanmasına ilişkin katkılarından, Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu’nun da, okulların yeniden yapımı ve eğitim sorunun çözümüne sağladığı katkılardan övgüyle bahseden Ecevit, hükümetteki tüm bakanların deprem bölgesiyle ilgili çalışmalarda seferber olduklarını söyledi.

Deprem bölgesi illerindeki kalkınmanın diğer illere de örnek olacağını ifade edeN Ecevit, „Allah milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın“ dedi.

Ecevit, daha sonra Düzce’nin il olması dolayısıyla düzenlenen törene katılmak üzere bu ile hareket etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle