Gündem Haberleri

  Halk unutmasın diye

  Hürriyet Haber
  16.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımıcısı Bülent Tanla, halkın siyasi belleğini canlandırmak için bir kitap hazırladı. Tanla, siyasetteki yalanların unutulmaması için yazdığı kitabında Çiller, Erbakan, Ecevit ve Yılmaz'ın sözlerine yer vererek siyasileri eleştiriyor.

  CHP ‘siyasi yalancıların’ unutulmaması için kitap bastırdı. ‘Yalanım Varsa Namerdim. Bu Halk Bunları Unutur mu ?’ başlıklı kitabını tanıtan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tanla, ‘‘Türk milleti zekidir, çalışkandır ama daha önemlisi Türk milleti unutkandır. Ama unutmak hataları tekrarlamak demek. Halkın yalancıları unutmaması için bu kitabı bastırdık’’ dedi.

  BASINA TANITTI

  Bülent Tanla, dün CHP İstanbul İl Başkanı Etem Cankurtaran'la Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde düzenlediği basın toplantısında kitabı tanıttı. İlk aşamada basına ve sivil toplum kuruluşlarına dağıtılan kitabın 30 bin adet bastırılarak tüm CHP örgütüne ve yöneticilerine gönderileceğini belirten Tanla, şunları söyledi:

  ‘‘Türkiye 75 yıllık tarihinde böyle şey görmedi. Yalan, dolan, talan bu kadar meşrulaşmadı. Biz sözünde durmayanları, kendi yalanlarıyla, kendi belgeleriyle hatırlatıyoruz. Dünyada adları yolsuzluğu karışan liderler listesinde 6'ncı sıradan giren, Yüce Divan'da yargılanması istenen, vergi kaçakçılığıyla suçlanan, örtülü ödeneği parti çıkarı için kullanan Tansu Çiller'i unutmayın. Bu halk bunları haketmiyor. Unutmayalım, hatırlayalım ders alalım.’’

  Refahyol Hükümeti'ni ve Erbakan'ı da eleştiren Tanla ‘‘Başbakanlık konutunda sarıklı, cübbeli tarikat şeyhlerini ağırlayanlar, yurttaşlarımızı yakanları savunanlar, halkı din ve mezhep farkı gözeterek kin ve düşmanlığa tahrik edenler bunlar. Bunları da unutmayın’’ dedi.

  64 SAYFA

  Halkın, yalancı liderleri unutmaması ve seçimlerde tercihini buna göre kullanması için 64 sayfalık kitapta Tansu Çiller, Necmettin Erbakan, Bülent Ecevit ve Mesut Yılmaz'ın sözlerine yer veren CHP, Refahyol ve Anasol-D hükümetleri dönemindeki çelişkili açıklamaları da eleştiriyor.

  Kitaptan

  Çiller ulusa seslenişte; ‘‘Size hiç yalan söylemeyeceğim.’’

  1995 seçim kampanyasında; ‘‘Erbakan PKK'dan daha tehlikelidir. DYP'ye verilen her oy, bölücü refah macerası karşısında tek ve kesin çözümdür. RP'nin içinde PKK ve Hizbullah kalıntıları vardır’’

  Çiller RP'yle hükümet kurdu.

  RP Rize Milletvekili Şevki Yılmaz; ‘‘Ben Hizbullahım’’

  Küdüs Gecesi'nde RP'li Belediye Başkanı Bekir Yıldız; ‘‘Cumhuriyet esaret rejimidir. Laik kesime zorla şeriat enjekte edeceğiz.’’

  Erbakan 1 Dakika eylemcilerine; ‘‘Bunlar glu gulu dansı yapıyorlar’’

  Adalet Bakanı Şevket Kazan; ‘‘Bunlar mum söndü oynuyorlar’’

  Erbakan; ‘‘Tansu Çiller gavur aşığı’’


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı