Gündem Haberleri

  Halk hariç herkes memnun

  Hürriyet Haber
  13.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fevzi Paşa Caddesi ve bütün sur içindeki minibüslerin seferden kaldırılması bu güzergahı kullananların güç durumda kalmasına neden oldu. Otobüs sayısının yetersizliği, aynı mesafeye iki kez ücret ödenecek olması ve gece ulaşım güçlüğü yüzünden sorunlar yaşanıyor.

  Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı UKOME (Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararıyla minibüslerin bütün suriçi ve Fevzi Paşa Caddesi'nden kaldırılması bu güzergahı kullananların şikayetlerine neden oldu. Duraklarda bekleşen yolcular uygulamanın altyapısının hazırlanmadığını belirterek sıkıntı çektiklerini dile getirdiler. Aralarında bir saate yakın otobüs bekleyenler, dolu olduğu için transit geçen otobüslerin arkasından bağırışanlar var. Yolcular arasındaki bir büyük endişe de şimdilik bedava taşıma yapılan hatta paralı taşımaya geçilince önceden bir vesaitle gittikleri mesafenin ücretinin iki misline çıkacak olması.

  Minibüsçüler Odası ise uygulama karşısında son derece soğukkanlı. Şimdiye kadar ilk kez belediye yetkilileri ile anlaşarak ortak çözümler getirildiğini belirten Oda Başkanı Ali Kemal Aktürk esnafın mağdur olmayacağı görüşünde:

  ‘‘İstanbul'un yararına olan bir çalışmayı minibüsçü esnafı olarak biz destekleriz. Belediye yetkilleri ile yaptığımız görüşmelerden minibüsçülerin zarar görmemesi için teminatlar aldık. Bu sözleri senet kabul ediyoruz.''

  Minibüsçülerin bu açıklamasından 1993'te alınan ve bir türlü uygulanamayan karar şimdilik sorunsuz uygulanacak gibi görünüyor. Yeter ki İETT kaldırılan minibüslerin yerine yeterli sayıda otobüs tahsis edebilsin.

  HalkIn Şİkayetlerİ

  1. Otobüsler yetersiz

  2. Uzun süre durakta bekleniyor.

  3. İlk durakta dolan otobüsler

  diğer duraklardan transit geçiyor.

  4. Aynı yol için iki kez ücret ödenecek.

  5. Geceleri seyrelen otobüs seferleri yüzünden ulaşım güçleşiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı