Gündem Haberleri

  Halit Akçatepe hastaneye kaldırıldı

  İZMİR (AA)
  06.09.2014 - 20:06 | Son Güncelleme:

  Ünlü sinema oyuncusu Halit Akçatepe, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Ünlü sinema oyuncusu Halit Akçatepe'nin, kaldırıldığı hastanede, sağ tarafında güçsüzlük ve yüksek tansiyon gerekçesiyle gözlem amaçlı kontrol altında tutulduğu bildirildi.

  DURUMU İYİ

  İZMİR'de dün, sağ kol ve bacakta güçsüzlük şikayeti ile hastaneye kaldırıldırılan ünlü sinema oyuncusu Halit Akçatepe'nin durumunun iyi olduğu açıklandı.

  Halit Akçatepe, 83'uncu İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında organize edılen "Sinema Burada Festivali"ne katılmak üzere geldiği İzmir'de dün rahatsızlandı. Sağ kol ve bacakta güçsüzlük şikayetinde bulunan ünlü oyuncu Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bu sabah yazılı açıklama yaparak sanatçının durumunun iyi olduğunu duyurdu. Açıklamada, "Sinema Sanatçımız Sayın Mustafa Halit Akçatepe'nin bugün sabah itibari ile genel sağlık durumu stabil olup tansiyonu istenilen düzeye indirilmiştir. Hastamızın tetkikleri ve çeşitli branş uzmanlarımızca muayenesi yapılmakta olup tedavi ve izlem amaçlı yatışının devam edeceğini bilgilerinize sunarız" denildi.

  İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin açıklamasına göre, Halit Akçatepe (76), sağ kol ve bacakta güçsüzlük şikayetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine başvurdu.  İlk muayenesinde bilincinin açık, sağ tarafında güçsüzlük ve tansiyonunun yüksek olduğu tespit edilen Akçatepe'nin, muayenesi sonucunda, gözlem amaçlı kontrol altında tutulması için hastaneye yatırıldı.

  Başhekim Yardımcısı Bülent Albayrak, Halit Akçatepe'nin genel durumunun iyi olduğunu belirterek, "Bizimle iletişime girebiliyor. Tansiyon yüksekliğini bir an evvel gidermemiz gerekiyor. Hepimiz onların filmleriyle büyüdük. Çok hızlı şekilde iyileşeceğini umut ediyoruz. Yarın sabah durumu daha da netleşir" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı