Gündem Haberleri

  Halis Ağa'nın kayınpederinin marifetleri

  Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA)
  15.08.2009 - 16:20 | Son Güncelleme:

  HALİS Toprak'ın huzurevinde yaşayan kendinden 8 yaş küçük kayınpederi Mustafa İsmet Tağızade'nin, 2000 yılında boş kağıda imza attırdığı kişinin kendisine 40 bin Alman Markı ve 67 bin TL borçlu olduğunu iddia ederek iki ayrı icra takibi yaptığı öne sürüldü.

  71 yaşındaki Halis Toprak'la evlenen 17 yaşındaki Nazlıcan Toprak'ın Antalya'da Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşayan babası 63 yaşındaki Mustafa İsmet Tağızade'nin yargıya yansıyan boş kağıt imzalatıp para tahsil etme girişimleri iddiaya göre göre şöyle gelişti.

  Mustafa İsmet Tağızade, 2000 yılında Memurevleri Mahallesi'nde kurulan Mahalle Güzelleştirme Derneği'nin çay ocağında çalışırken, “Derneğin Valilikte işlemleri var. Ruhsat alacağız” diyerek kurucu üye O.S.'den boş kağıtlara imza aldı. Tağızade, imzanın üstünü el yazısıyla doldurup kendisine 40 bin Alman Markı borçluymuş gibi göstererek tahsilat için işlem başlattı. Söz konusu belgeye dayanarak Tağızade'nin sözde alacağını tahsil etmek amacıyla dava açması üzerine kendilerinin de karşı taraf hakkında ceza davası açtığını belirten O.S.'nin avukatı Mesut Özderin, “Her iki mahkeme de devam ederken Halis Toprak'in kayınpederi olan Tağızade, avukatı aracılığıyla anlaşma talep etti. Müveklilimin 1500 TL ödemesi ve ceza davamızdan vazgeçmemiz karşılığında anlaşma sağlandı” dedi.

  Avukat Mesut Özderin, müvekkilinin yaşlı olduğu için böyle bir anlaşmaya evet dediğini belirtirken anlaşmanın sağlandığı 2 Mayıs 2002 gününde Afyonkarahisar'ın Dazkırı İlçesi İcra Müdürlüğü'nden bono olarak düzenlenmiş borç senedinin işleme konulduğunu söyledi. Yine müvekkili tarafından boş kağıda atılmış bir imza ve üstü yine el yazısıyla doldurulmuş bir kağıtla karşı karşıya kaydıklarını ifade eden Avukat Özderin, “İkinci kağıtta müvekkilimin 2 Ağustos 2002 tarihinde ödenmek üzere 67 bin TL Tağızade'ye borçlu olduğu belirtilmiş” dedi.

  Bu işleme karşı açılan davanın 2004 yılında müvekkili lehine sonuçlandığını belirten avukat Mesut Özderin, “Müvekkilim Tağızade'ye kaç tane imzalı boş kağıt verdi hatırlamıyor. İki tanesi bu şekilde korku filmi gibi art arda karşımıza çıktı. Bir üçüncüsü var mı bilemiyoruz” dedi.

  17 yaşındaki kızı Nazlıcan'ın 71 yaşındaki Halis Toprak'la evlenmesine “Halis Ağa'ya çok teşekkür ederim” diyerek onay veren Mustafa İsmet Tağızade hakkında Antalya Asayiş Şubesi'nin olayla ilgili aldığı tanık ifadelerinde “Yiyecek ekmeğe muhtaçtır” denilmesi dikkati çekti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı