Gündem Haberleri

  Halep'te Türk general iddiasına yalanlama

  Hürriyet Planet
  06.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Suriye'nin Halep kentinde Türk generallerin yakalandığı iddiasına Ankara'dan yalanlama gecikmedi.

  Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Halep kentinde Türk generalinin yakalandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

  Açıklamada "Türk generalinin Şam civarında kaçırıldığı anlaşılan 48 İran vatandaşı hacı ile takas edileceği iddiasının da keza gerçeklerle ilgisi bulunmamaktadır" denildi.

  YENİ İDDİA

  İran'ın Arapça yayın yapan devlet televizyonu El Alem ve İngilizce yayın yapan Press TV, Halep'te bazı Türk generallerin yakalandığı iddialarına yer verdiler. Söz konusu iddialar Suriye devlet televizyonunun haberlerine dayandırıldı.

  El Alem'in internet sitesinde yayınlanan haberde, yakalanan askerilerin "Suriye’deki muhalif silahlı gurupların faaliyetleri ve hareketlerini denetlemekte oldukları" iddia edildi. Haberde sayı ve diğer ayrıntılar konusunda bilgi verilmedi.

  Dün de İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, adı açıklanmayan bir kaynağa dayandırdıkları haberde Halep'te bir generalin yakalandığını ve Şam'a götürüldüğünü iddia etmişti.

  Öte yandan Suriye devlet televizyonu, Halep çatışmalarında ölü olarak ele geçirilen bazı militanların da Türk ve Afgan olduğunu ileri sürdü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı