Gündem Haberleri

  Halasına can oldu

  İZMİR, (DHA)
  24.04.2009 - 11:19 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de Ege Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen bir nakille Bursalı 29 yaşındaki Gülümser Özenç, yeğeni 26 yaşındaki Aytek Alptekin'in karaciğeri ile şifa buldu.

  Kendisine 9 sene önce Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde karaciğer yetmezliği teşhisi konulan 13 yıllık evli ve 1 çocuk annesi Özenç'e uygulanan ilaç tedavilerinden olumlu sonuç alınamadı. Bunun üzerine doktorları, iyileşmesi için tek çözümün organ naklinde olduğunu belirtti. Özenç, onların önerisi ile nakil için Ege Üniversitesi Hastanesi'ne geldi.

  Ege Üniversitesi Hastanesi'nde nakil için gerekli hazırlıklar yapılırken yeğeni Aytek Alptekin gönüllü oldu. Sonuçlar olumlu çıkınca nakile karar verildi. Nakil Doç. Dr. Murat Kılıç başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi.

  Can aşısı yapılan Gülümser Özenç, “Yeğenim sayesinde eski sağlığıma kavuşacağım için çok mutluyum” diye konuştu. En büyük arzusunun halasını eski sağlığına kavuşturmak olduğunu kaydeden 4 yıllık evli ve bir çocuk babası Aytek Alptekin de, “Umarım her şey yolunda gider ve halam sağlıklı bir şekilde aramıza döner” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı