Gündem Haberleri

  Haksız tutukluk tazminatına itiraz

  Cahit ÖZÇELİK / DHA
  24.05.2011 - 15:46 | Son Güncelleme:

  MALATYA’da işlemediği ortaya çıkan bir suç yüzünden tutuklanıp cezaevine konulan 43 yaşındaki Zafer Kayışlı, beraat etti. Suzsuç yere 1 ay hapis yattığını belirterek 20 bin liralık tazminat davası açan Zafer Kayışlı, mahkemenin 980 lira tazminat ödenmesi kararını temyiz etti.

  Düğünde çıkan ve 1 kişinin öldüğü kavgadan sonra tutuklanan Zafer Kayışlı tutuklandı. Bir ay cezaevinde yattıktan sonra tahliye edilen Kayışlı, Malatya 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde 15 ay süren yargılama sonucunda beraat etti. Mahkeme, Kayışlı’nın tutuklanmasına yalan beyanlarıyla neden olan M.Ö. ise 2 ay 15 gün cezaya çarptırıldı. Verilen bu cezada daha sonra 825 lira adli para cezasına dönüştürüldü.

  Zafer Kayışlı ise tutuklanıp cezaevine konulunca işinde zarara uğradığı iddiasıyla 10 bin lirası maddi 10 lirası manevi olmak üzere 20 bin liralık tazminat davası açtı. Yaklaşık bir yıl süren davada Zafer Kayışlı’ya toplam 980 lira tazminat ödenmesi kararlaştırıldı. Kararı temyiz eden Zafer Kayışlı, Yargıtay’dan da sonuç alamazsa olayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuracağını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı