Gündem Haberleri

  Hakkari'de yol güzergahı değişti

  VAN, (DHA)
  07.08.2012 - 18:06 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi Rüzgarlı ve Bağlar Köyü ile Yiğitler bölgesindeki çatışmalar nedeniyle Şemdinli-Derecik yol güzergahı değişti. Derecik Beldesi’ne giden karayolu güvenlik gerekçesiyle kapatılırken, vatandaşlar yaklaşık 100 kilometrelik stabilize yoldan Derecik’e ulaşabiliyor.

  Şemdinli’de 15 gündür süren çatışmalar nedeniyle en büyük sıkıntıyı vatandaşlar yaşıyor. Şemdinli’ye 60 kilometre uzaklıktaki Derecik Beldesi’ne şimdi ulaşım Boğazköy, Çubuklu ve Öveç köylerinden geçen yol güzergahıyla sağlanıyor. Daha önce 60 kilometre olan yol, çatışmalardan sonra güzergah değişikliğiyle 100 kilometreye çıktı. Şemdinli Kaymakamlığı yaptığı açıklamada güzergahla ilgili şu bilgileri verdi:

  "23 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayan ve zaman zaman sıcak temasların sağlandığı Goman dağı ve Yiğitler Köyü mevkilerindeki operasyonlar sebebiyle, Şemdinli merkezi ile Bağlar Köyü arasındaki bölgede yaşanabilecek herhangi bir üzücü olaya mahal vermemek için, güvenlik güçlerimizce giriş ve çıkışlar kontrol altına alınmıştır. Derecik beldemize gitmek isteyen ve Derecik’ten ilçe merkeze gelmek isteyen vatandaşlarımız Öveç-Çubuklu-Boğazköy güzergahını kullanarak güvenli bir şekilde ulaşımlarını gece ve gündüz sağlamaktadırlar."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı