Gündem Haberleri

  Hakkari'de PKK yandaşları yine eyleme başladı

  Rıdvan DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  02.12.2009 - 17:09 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ ve Yüksekova İlçesi’nde PKK terör örgütünün kuruluşunu bahane ederek izinsiz gösterilere karıştığı gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alınan 9 kişi bugün adliyeye çıkartıldı. Bu arada Hakkari’nin bazı mahallelerinde akşam saatleriyle birlikte yine göstericiler eyleme başladı.

  PKK terör örgütünün kuruluş yıldönümü ve örgütün elebaşı Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşullarının düzeltilmesini bahane eden terör örgütü yandaşları 4 günden beri Hakkari ve Yüksekova'da eylemlerini sürdürüyor. Çıkan olaylarda polis, Hakkari’de 4 Yüksekova İlçesi’nde ise 5 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan eylemciler emniyetteki sorgularının ardından geniş güenlik önlemleri altında bugün adliyeye çıkarıldı.

  Öte yandan bu aksam saatlerinde Hakkari’nin Dağgöl, Bağlar, Keklikpınar ve Katremas mahallelerinde 50’şer kişilik gruplar yine eylem yapmaya başladı. Sokaklara barikatlar kurup ateşler yakan, Kürtçe marşlar söyleyip slogan atan göstericilere polis müdahale etmedi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı Hakkari’de eylemler sürüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı