Gündem Haberleri

  Hakkari'de operasyon: 15 terörist öldürüldü

  Behçet DALMAZ/ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA)
  25.07.2012 - 21:12 | Son Güncelleme:

  Hakkari'de hava destekli gerçekleştirilen operasyonda 15 terörist öldürüldü. . Bölgede güvenlik güçleri operasyonları genişletirken, Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve Şemdinli 3’üncü Dağ ve Komando Taburu’na bağlı sınırdaki topçu birliklerden teröristlerin bulunduğu bölgelere 2000 askerle operasyon sürüyor.

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde dün akşam yol kesen PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli gerçekleştirilen operasyonda 15 terörist öldü. Operasyonda 3 asker de yaralandı.      

  OPERASYONDAN FOTOĞRAFLAR

  Şemdinli’nin Rüzgarlı ve Bağlar köyleri arasında iki gün önce yol kesen teröristler dün akşam saatlerinde aynı eyleme kalkıştı. Durdurdukları araçlarda bulunanların kimliklerini toplayıp örgüt propagandası yapan PKK’lılar önce insansız hava aracı ile saptandı. Ardından hava destekli operasyon başlatıldı.

  Bölgeye Sikorsky helikopterler birlik indirirken, Kobra helikopterler de teröristlerin kaçış yollarını ateş altına aldı. Yaklaşık 2 saat devam eden çatışmada, iki gün üst üste yol kesen kalabalık PKK’lı gruptan 15 terörist ölü ele geçirildi, 3 asker de yaralandı.

  Biri subay, ikisi uzman çavuş olduğu belirtilen yaralı askerler, Hakkari Asken Hastanesi’nde tedaviye alındı.

  Hakkaride operasyon: 15 terörist öldürüldü PKK'YA UÇARBİRLİK HAREKATI

  2 BİN ASKER, KORUCU VE POLİSLE OPERASYON

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi ile Derecik Beldesi arasındaki karayolu üzerindeki Rüzgarlı ve Bağlar köyleri arasında yol kesip propaganda yapan PKK’lıların takibi sonrası sıcak temas sağlanmasıyla çıkan çatışma sürüyor. Bölgede güvenlik güçleri operasyonları genişletirken, Şemdinli 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve Şemdinli 3’üncü Dağ ve Komando Taburu’na bağlı sınırdaki topçu birliklerden teröristlerin bulunduğu bölgelere obüs atışları yapıldı. Bölge ayrıca kobra helikopterleriyle de ateş altına alındı. Yüksekova ve Şemdinli’den Sikorsky helikopterlerle de PKK’lı teröristlerin kaçabileceği bölgelere özel eğitimli komando timleri  indirildi. Yaklaşık 2 bin asker, korucu ve özel harekat polisi tarafından abluka altına alınan bölgeden yoğun ateş sesi duyuluyor.

  Bu arada yoğun çatışma ve operasyonlar nedeniyle Şemdinli- Derecik karayolu trafiğe kapandı. Çatışma bölgesinde zırhlı araçlar yolu kapatarak gelen varaçları geri çevirdi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı