GeriGündem Hakkari'de olaylar çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  49
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakkari'de olaylar çıktı

Hakkari'nin Bulvar caddesinde bir grup genç toplanıp slogan atıp valiliğe yürümek isteyince polis müdahalesiyle karşılaştı.

HAKKARİ'DE OLAYLAR ÇIKTI

HAKKARİ’de polisin vatandaşa karşı zor kullandığını iler sürererek yürüyüş yapan gruba, polis müdahalede bulundu. Yaşanan gerginliğin ardından kalabalık grup valilik binası önüne giderek oturma eyleminde bulunup, slogan atınca polis, gözyaşartıcı bomba ve tazikli su kullanarak göstericileri dağıtmaya çalıştı. Göstericiler de taş atarak karşılık verdi.

Hakkari’de son günlerde yaşanan sessizlik bugün çıkan olaylarla yeniden bozuldu. İki kişinin polisler tarafından dövüldüğü iddiası ve polisin vatandaşa yönelik baskılarının arttığını gerekçe gösteren yaklaşık 200 kişi, Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Şenler Kavşağı’nda toplanarak buradan kent merkezine doğru yürüdü. Slogan atan gruba, polis müdahalede bulundu.

Artan gerginlik üzerine kentteki işyerleri kepenk kapatırken, gösterici grup, Valilik binası önüne kadar gelerek burada oturma eyleminde bulundu. ‘Vali istifa’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’ sloganları atan protestoculara polis müdahale etti. Eylem yapan göstericiler, gözyaşartıcı bomba ve basınçlı su kulanılarak dağıtılmaya çalışıldı. Göstericiler ise taş atarak karşık verdi. Kepenklerin büyük kısmının kapalı olduğu kentte olaylar halen devam ediyor.  BDP’liler ve Hakkari Belediye Başkan vekili Ahmet Taş da Valilik binasına giderek burada Vali Muammer Türker ile görüştü. Kentte devam eden olaylar nedeniyle 2 kişi gözaltına alındı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle