Gündem Haberleri

  Hakkari'de olay çıktı: 2 polis yaralı, 5 gözaltı

  Behçet DALMAZ / HAKKARİ, (DHA)
  08.01.2011 - 17:45 | Son Güncelleme:

  Hakkari’de Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin basın açıklaması sonrası 2 kişiyi gözaltına almak istemesine tepki gösteren bir grup olay çıkardı. Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan 30 kişilik grup polisi taşladı. Polis eylemcileri dağıtmak için gözyaşartıcı bomba kullandı. Olaylar sırasında 2 polis hafif yaralanırken, 5 kişi gözaltına alındı.

  HAKKARİ'Yİ SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİLER / Foto Galeri

  Hakkari’de Demokratik Özerk Kadın Hareketi (DÖKH) üyesi Remziye Sarıca ve Necla Nergiz’in dün gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla BDP İl Teşkilatı tarafından bugün basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasının ardından dağılan gruptan, 2 kişi polis tarafından gözaltına almak istenirken gerginlik yaşandı.

  Cumhuriyet Caddesi’nde toplanan yaklaşık 30 kişilik grup, polisin 2 kişiyi gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla slogan atarak yürümek istedi. Göstericiler, polisin ’dağılın’ uyarısına taş atarak karşılık verdi. Bunun üzerine polis, göstericileri dağıtmak için gözyaşartıcı bomba ve tazyikli su kullandı. Olayların büyümesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ve zırhlı araç sevkedildi. Göstericiler daha sonra mahalle aralarına dağılmasıyla olaylar yatıştı. Olaylarla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı