Gündem Haberleri

  Hakkari'de milletvekilliği dağılımı değişebilir

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  24.07.2007 - 10:10 | Son Güncelleme:

  MİLLETVEKİLİ Genel Seçimi'nde gümrüklerden gelen oyların dağılımı nedeniyle Hakkari'de milletvekilliği sıralamasında değişiklik olabileceği belirtiliyor. AKP Birinci sıra adayı ve seçimi kazanan Rüstem Zeydan, gümrük oyları ile az bir farkla partisinin milletvekilliği sayısını 2'ye çıkacağını ve bir bağımsızın düşeceğini öne sürdü.

  Seçim sonucunda AKP'nin 1 ve DTP'nin desteklediği 2 bağımsız adayın kazandığı açıklanan Hakkari'de, gümrüklerden gelen oyların dağılımı ile milletvekilliği dağılımında değişiklik olabileceği ifade edildi. AKP Hakkari 1'inci sıradan Meclis'e giren Rüstem Zeydan, Gümrük oylarının dağılımı ile partisinin oy sayısının 29.264'den 29.496'ya yükselerek ikinci sıra adayı Abdülmuttalip Özbek'in de seçildiğini öne sürdü. Bu iddianın doğruluğu halinde daha önce 14.677 oy alarak seçimi kazandığı belirtilen DTP'nin desteklediği bağımsız aday Sabahattin Suvağcı, milletvekili olamayacak.

  Abdülmuttalip bu konudan haber olduğunu ve çok sevindiğini belirtirken, Suvağcı'ya ulaşılamadı. İl Seçim Kurulu'ndan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı