Gündem Haberleri

  Hakkari'de cenaze gerginliği

  HAKKARİ (CİHAN)
  12.08.2015 - 18:59 | Son Güncelleme:

  Hakkari-Çukurca Karayolu'nda dün çıkan çatışmada öldürülen örgütün sözde bölge sorumlusu 'Andok' kod adlı Barış Tekçe'nin cenazesinin mezarlığa götürülüşü sırasında emniyet müdürlüğü önünde olaylar çıktı. Polis havaya ateş açarken, çok sayıda kişi, emniyet müdürlüğü ve çevrede bulunan zırhlı polis araçlarına taş attı.

  Hakkari-Çukurca Karayolunda dün saat 09.00 sıralarında bir grup PKK'lının yolu iş makinaları ile kazıdıklarını tespit edilmesini ardından bölgeye operasyon yapıldı. Hava destekli yapılan operasyonda helikopterden açılan ateş sonucu örgütün Kavaklı Bölge Sorumlusu 'Andok' kod adlı Barış Tekçe ağır yaralandı. Bölgedeki diğer PKK'lılar tarafından götürülen ancak yolda öldüğü belirtilen Tekçe'nin cenazesi aille ve MEYA-DER yetkilileri tarafından Bugün Hakkari'ye getirildi. Tekçe'nin cenazesi burada da Hakkari Devlet Hastanesi morguna alındı. Yapılan otopsini ardından Tekçe'nin cenazesi kalabalık tarafından hastane morgundan alınarak toprağa verilmek üzere mezarlığa götürüldü.
  Kalabalığın Dağgöl Mahallesi'nde bulunan Emniyet Müdürlüğü önünde geçtiği sırada HDP ve DBP'li yöneticiler de emniyet müdürlüğü önünde önlem alarak kapıda bekleyen zırhlı aracın binanın bahçesine alınmasını istedi. Bu sırada ise gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik üzerine polis havaya ateş açarken, bir çok kişi de emniyet binası ve zırhlı araçlara taş atmaya başladı.

  Hakkaride cenaze gerginliği PKK'nın Hakkari bölge sorumlusu öldürüldü

  Hakkaride cenaze gerginliği

  Ortalığın bir anda karıştığı Dağgöl Mahalesi'nde ve Emniyet Müdürlüğü çevresinde tedbir alan polisler kalabalığı göz yaşartıcı bomba ve basınçlı su kulanarak dağıtmaya çalışırken, bir grup da taş atarak karşılık verdi. Bu arada, Tekçe'ni cenazesi ise başka bir grup tarafından olay yerinden uzaklaştırıldı. Tekçe'nin cenazesi, Sümbül Mahallesi'ndeki Tekser Mezarlığı'nda toprağa verildi. Olayların halen yer yer devam etitği Hakkari kent merkezinde bir çok kişi de atılan gazlardan etkilendi.

  Hakkaride cenaze gerginliği

  Bu arada Tekçe'nin cenazesine aralarında Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu, Nurullah Çiftçi, BDP ve HDP'li yöneticiler ile kalabalık bir grup katıldı.

  Etiketler: ÇATIŞMA , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı