GeriGündem Hakkari'de askeri operasyonlar yoğunlaştırıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakkari'de askeri operasyonlar yoğunlaştırıldı

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nin Habeşti Yaylası’nda 2 askerin şehit edilmesinin ardından bölgedeki operasyonar yoğunlaştırılırken, sınır birliklerine de yoğun bir asker sevkiyatı yapılıyor. Operasyonların yoğun olduğu bölgelerde seyyar, geçici birlikler kuruluyor.

Şemdinli'nin Habeşti Yaylası'nda önceki akşam PKK’lı teröristlerin taciz ateşinde Uzman Çavuş Erkan Ayaz ile Er Selman Özay’ı şehit olmasının ardından, teröristlerin yakalanması için bölgedeki operasyonlar genişletildi. Kaçan teröristlerin peşine düşen Mehmetçik, arazi arama tarama çalışmalarını artırdı. Operasyonlara kobra helikopterler ile özel eğitimli komandolar ile köy korucuları da katılıyor.
Mehmetçik, PKK’lı teröristlerin sızabilecekleri sınır ve kritik bölgelere de seyyar, geçici birlikler kuruyor. Operasyon bölgeleri olan dağlık alanlara seyyar birlikler kurularak sızmaların önlenmesi hedefleniyor. Bu arada, dün gece sınır birliklerinden gelen ve içerisinde asker bulunan yaklaşık 40 araçlık bir askeri konvoy Hakkar Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’na giderken, sabah erken saatlerinde ise Hakkari’den çok sayıda askerin sınırda konuşlu birliklere takviye olarak gönderildiği belirtildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle