Gündem Haberleri

  Hakkari'de 5.4'lük deprem

  DHA
  27.10.2011 - 11:19 | Son Güncelleme:

  VAN’ı pazar günü yıkan büyük depremin şoku atlatılmadan, bölge bu kez de merkez üssü Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dilekli Köyü olan Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğündeki depremle sallandı.

  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nün yerin 18.3 kilometre derinliğinde meydana geldiğini saptadığı deprem saat 11.04’te bölgeyi şiddetle salladı. Pazar günü Van ve Erciş’te büyük can kaybı ve çok sayıda binanın yıkılmasına neden olan deprem ve devam eden artçı şokların paniği henüz geçmeden Hakkari Yüksekova’daki deprem bölgede büyük korkuya neden oldu.

  HAKKARİ'DEN İLK GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  OKULDAKİ PANİK ANLARI KAMERADA / WEB TV

  Hakkari ve Yüksekova’daki yetkililer merkez üssü Irak sınırına yakın kesimde bulunan depremin can kaybına ve hasara neden olup olmadığını belirlemek için bölgedeki köylerle bağlantı kurulmaya çalışıldığını söyledi.

  ESKİ MUHTAR KONUŞTU 

  Depremin merkez üssü Dilekli Köyü eski muhtarı Nusret Tanır; "400 haneli köyümüzde henüz herhangi bir hasar bilgisi almadık. Bayağı sallandık, büyük panik yaşandı ama şu an herhangi bir hasar bilgisi gelmedi" dedi.

  YÜKSEKOVA'DA BÜYÜK PANİK / WEB TV 

  EĞİTİME BİR GÜN ARA

  Yüksekova'da depremin ardından eğitime ara verildi.

  Kaymakam Üzeyir Aziz Özeren, merkez üssü, Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dilekli köyü olan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

  İlçe merkezi ve köylerde, ilk belirlemeye göre, bir sıkıntı olmadığını bildiren Özeren, köylere ulaşarak bilgi almaya çalıştıklarını kaydetti.

  Öte yandan, terör örgütü yandaşlarınca ilçe merkezinde sabah saatlerinde izinsiz gösteri yapan bir grubun, deprem sırasında ve sonrasında da eylemlerini sürdürdüğü gözlendi. Grup, güvenlik güçlerinin “deprem oldu, vatandaşa yardımcı olmamız için dağılın” anonsuna rağmen dağılmadı.

  BEYTÜŞŞEBAP’TA PANİK

  Deprem, yakın il ve ilçelerde de paniğe yolaçtı. Deprem nedeniyle Yüksekova’ya yakın olan Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde sarsıntı şiddetli olarak hissedildi. Sarsıntı ile birlikte, kamu kurum ve kuruluşları ile okullarda okuyan öğrenciler, korku ve panikle kendini dışarı attı. Her hangi bir hasarın meydana gelmediği Beytüşşebap’ta bir süre insanlar ev ve işyerlerine girmedi.

  PANİĞE KAPILAN HASTALAR HASTANEYİ BOŞALTTI / WEB TV

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı