Gündem Haberleri

  Hakkari'de 4 eylemci tutuklandı

  Hürriyet Haber
  19.09.2013 - 00:31 | Son Güncelleme:

  Hakkari Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin 4 gün önce sabaha karşı düzenlediği eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 12 kişiden 4'ü tutuklandı.

  Tutuklanan kişilerin 27 ayrı sokak eylemine katıldıkları belirtildi. Hakkari Valiliği, polisin 14 Eylül 2013'te yaptığı operasyonda gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen kişilerle ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Açıklamada, operasyonda gözaltına alınan 3'ü 18 yaşından küçük toplam 12 şüpheliden 4'ü tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi. Basına yapılan açıklamanın yanısıra dağıtılan mobese ve kamera görüntülerinde, tutuklanan şüphelilerin daha önceki eylemleri nasıl yaptıkları ve polisin operasyon görüntülerine de yer verildi. Sanıkların son dönemlerde 27 ayrı sokak eylemine katıldıklarının belirtildiği açıklama ise şöyle:

  "Bölücü terör örgütü adına özel işyeri, bina ve araçlarda güvenlik güçlerine kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik molotof kokteyli, EYP'li (El yapımı patlayıcı), taşlı, havai fişekli saldırılar ile muhtelif cadde ve sokaklarda halkın huzurunu bozucu nitelikte son dönemlerde meydana gelen 27 ayrı eyleme katıldığı tespit edilen 3'ü 18 yaşından küçük toplam 12 şüpheli şahıs 14.09.2013 tarihinde gözaltına alınmıştır. Söz konusu eylemlere katıldığı tespit edilen şahıslardan 4'ü adli makamlarca tutuklanarak ceza infaz kurumuna teslim edilmiştir."

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı