Gündem Haberleri

  Hakkari'de 2 şehit

  HAKKARİ, (DHA)
  07.05.2010 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 uzman çavuş ve 1 uzman onbaşı şehit oldu, 1 asker yaralandı.Çatışmada 5 terörist öldürüldü. Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nin Irak sınırındaki Dağlıca'da PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün akşam başlayan çatışmalar devam ediyor.

  OPERASYONDAN İLK GÖRÜNTÜLER

  ŞEHİTLERİ ALMAYA BÖYLE GİTTİLER / WEB TV

  KÜPELİ'DE DE OPERASYON VAR

  KOZAN'DA ŞEHİT YASI

  BESNİ ŞEHİDİNE AĞLIYOR

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca  bölgesinde, terör örgütü PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan  çatışmada, 5 terörist ölü ele geçirildi.       

  Güvenlik güçleri ile teröristler arasında, Dağlıca  bölgesinde çıkan çatışma çıktı. Çatışmada, 2 asker şehit olurken, 5 terörist de  öldürüldü. Çatışmada 1 asker de yaralandı

  Dağlıca Bölgesi'nde 21 Ekim 2007'deki saldırıda 12 askerin şehit olduğu 3'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı'na yine saldırı hazırlığı yaptıkları tespit edilen PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında dün akşam çatışma çıktı.     

  Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi'nde 21 Ekim 2007'de bir grup PKK'lı teröristin saldırısına uğrayan Dağlıca 3'üncü Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı'nın Keri Tepe Us Bölgesi'ne dün gece yine saldırı düzenlenmek istendi. 12 askerin şehit olduğu, 16 asker yaralandığı ve 8 askerin de kaçırıldığı Keri Tepe bölgesine saldırmak isteyen teröristler bu kez emellerine ulaşamadı. Teröristlerin açtığı taciz ateşine, Mehmetçik anında karşılık verdi. Bunun üzerine taciz ateşinin yapıldığı bölgeye operasyon düzenlenerek sıcak temas sağlandı.

  Sağlanan sıcak temas, akşam saatlerinde saatlerinde başladı ve halen devam ediyor. Bölgeye çok sayıda özel eğitimli komandolar sevk edilirken, helikopterler de havadan destek sağladı.

  ÇATIŞMALAR DEVAM EDİYOR

  Hakkari Valisi Muammer Türker, Dağlıca' daki çatışmada 1 uzmançavuş ile bir uzman onbaşının şehit olduğunu söyledi. 

  Hakkari Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Dağlıca’da çatışmaların kobra destekli sürdürüldüğüne yer verildi. Açıklamada şöyle denildi: “Hakkari’nin Yüksekova İlçesi dağlıca bölgesinde. Türkiye Irak sınırını kontrol altına almak, terörist geçişlerini önlemek maksadıyla yüksek arazi kesimlerinde operasyon icra eden güvenlik kuvvetleri 7 Mayıs 2010 saat 07:00'de 2500 m. yükseklikte Oramar Tepe Bölgesi’nde tertiplenen çok sayıda terörist ile karşılaşmış ve ilk ateş sonucunda iki askeri personel şehit olmuştur. Daha sonra teröristlerle temas devam ettirilerek, 5 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Irak sınırına doğru kaçmaya çalışan ve sınırın Irak tarafında mevzilendirdiği doçka silahları ile birliklerimize ateş eden teröristler, kobra helikopterleri ve topçu ateşi ile ateş altına alınmış olup çatışmalar yer yer devam etmektedir.”

   

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı