GeriGündem Hakkari Valisi: Derecik sınır kapısı açılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakkari Valisi: Derecik sınır kapısı açılıyor

HAKKARİ Valisi Muammer Türker, Şemdinli İlçesi’nin Irak sınırındaki Derecik Sınır Kapısı’nın açılmasını Bakanlar Kurulu’nun onayladığını; Çukurca İlçesi’nde yine Irak sınırındaki Üzümlü Sınır Kapısıyla ilgili olarak ise görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Hakkari Valisi Muammer Türker başkanlığında valilikte düzenlenen Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) toplantısına, Van Valisi Münir Karaloğlu, Muş Valisi Ali Çınar, Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz ile Hakkari Belediye Başkanı BDP’li Fadıl Bedirhanoğlu katıldı. Hakkari Valisi Muammer Türker, toplantı öncesi basın mensuplarına Hakkari’deki sınır kapılarıyla ilgili açıklama yaptı. Vali Türker, Şemdinli İlçesi’ne bağlı Derecik sınır kapısının açılmasının Bakanlar Kurulu’nda onaylandığını, Çukurca-Üzümlü sınır kapısıyla ilgili de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Basına kapalı yapılan DAKA toplantısıyla ilgili de Vali Türker, 2011 yılı çalışma planı ve bütçe hazırlıkları ile uygulanacak Mali Destek Programı hakkında görüşmeler yapıp bunlara ilişkin kararlar alacaklarını söyledi. Vali Türker, 2010 yılı Mali Destek Programları kapsamında dört il merkezi ve tüm ilçelerdeki bilgilendirme toplantılarında 2 bin 760 potansiyel hibe yararlanıcısına ulaşıldığını kaydetti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle