Gündem Haberleri

  Hakkari Valiliği'nden açıklama

  A.A.
  01.08.2012 - 19:44 | Son Güncelleme:

  Hakkari Valiliği, 23 Temmuzda Şemdinli ilçesinde başlatılan ve 2 askerin şehit olduğu, 14 askerin de yaralandığı operasyonlarda, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 23 Temmuzda terör örgütü mensupları tarafından Şemdinli-Dereceik karayolunda yol kesme eylemi yapıldığı anımsatıldı.
  Terör örgütü mensuplarının, gerçekleştirdikleri eylem ile güvenlik güçlerini bölgeye çekerek önceden döşedikleri mayın ve el yapımı patlayıcıları infilak ettirerek zayiat vermeyi amaçladığına vurgu yapılan açıklamada, şöyle denildi:

  “Terör örgütünün planladığı eylemlerin önüne geçmek için bölgeye yönelik operasyonlar derhal başlatılmıştır. Başlatılan operasyonlarda teröristlerle temas sağlanmış, bugüne kadar çok sayıda bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği değerlendirilmekte olup, arazi tarama faaliyetlerine devam edilmektedir.

  Operasyonlar esnasında daha önce de açıklandığı üzere 2 askerimiz şehit olmuş, 14 askerimiz de hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgede devam eden operasyonlar süresince sivil vatandaşların zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterilmektedir.”

  Boşaltılan yerleşim yeri yok

  Açıklamada, operasyonlar nedeniyle güvenlik güçlerince boşaltılan veya bu konuda telkin edilen hiçbir yerleşim yeri bulunmadığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

  “Şemdinli ilçemize giriş ve çıkışlarda herhangi bir tehdit ve güçlük olmayıp sadece operasyon bölgesine giriş çıkışlara güvenlik nedeniyle müsaade edilmemiştir. Olayların başladığı günden itibaren ilçe merkezinde hayat normal seyrinde olup tüm kamu kurum ve kuruluşları hizmetlerine devam etmektedir. Kamu görevlilerinin vakur, ciddi, sabırlı, teennili tutumu ve halkımızın sağduyulu, temkinli tavrı ile nahoş bir hadiseye fırsat verilmemiştir.
  Operasyonlar devam etmekte olup, bölgemizde huzur ve sükunun sağlanıp sürdürülmesi için gerekli her türlü tedbir alınmaya devam edilecektir.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı