Gündem Haberleri

  Hakkari’de dilenci operasyonu

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  15.05.2008 - 17:23 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ’de, cami çevresi ve işlek mekanları mesken tutan dilencilere yönelik belediye zabıta ekipleri tarafından operasyon düzenledi. Zabıtaların yakaladığı dilenciler, görüntülenmemek için yoğun çaba gösterdi.

  Dilenci sayısının artması üzerine Hakkari Belediyesi Zabıta Amirliği, 10 kişilik bir ekiple bugün Hakkari kent merkezine bir operasyon gerçekleştirdi. Yaklaşık 1 saat süren operasyonda özellikle kadın dilencilerin mesken tuttuğu Bulvar Caddesi’nde bulunan Hacı Sait Cami çevresi ile işlek mekanlarda bulunan dilenciler toplandı. Operasyonda, Bitlis’in Hizan ve Tatvan ilçelerinden gelen 3 dilenci yakalandı. İl dışından gelen dilenciler yakalandıktan sonra da Belediye Zabıta Amirliği’ne götürülerek üzerlerleri arandı.

  Dilencilerin yapılan aramalarda, üzerlerinde çok az miktarda para çıkarken kendilerini görüntüleyen gazetecilere ise tepki gösterdi. Dilencilerin görüntülenmemek için gazetecilere yönelik saldırısını zabıta memurları güçlükle önleyebildi. Hakkari Belediyesi Zabıta Amiri Fahri Berkay, özellikle çocukları kulanan dilencilere gözaçtırmayacaklarını söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı