Gündem Haberleri

  Hakkari, Batman ve Siirt'te saldırı

  AA/DHA
  05.09.2015 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Terör örgütü PKK, dün akşam saatlerinde 4 kentte saldırı düzenledi. PKK, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırdı. Batman'ın Gercuş İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıkarken, saat 20.45 sıralarında da Siirt'in Kurtalan İlçesi'nde Komando Tabur Komutanlığı'na saldırı düzenlendi. Aynı dakikalarda Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde de askerlik şubesine roketatarlı saldırı düzenlendi.

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca üç ayrı noktadan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı düzenlendi.

  Hakkari, Batman ve Siirtte saldırı Nusaybin’de polisin hendek kapatması sırasında çatışma

  Alınan bilgiye göre, saat 18.00 sıralarında 3 ayrı noktadan Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne terör örgütü mensuplarınca, üç ayrı noktadan uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.
  Can kaybı ya da yaralanmanın olmadığı çatışmada, çevrede bulunan bir eve mermi isabet etti, esnaf ise kepenk kapattı.
  Yaklaşık 30 dakika süren çatışmanın ardından kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.  BATMAN'DA ÇATIŞMA

  Batman'ın Gercuş İlçesi kırsalında güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı.

  Gercüş İlçesi’ne bağlı Esentepe Köyü kırsal kesiminde dün saat 16.00 sıralarında güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı. Çatışma bölgesine takviye askerler sevk edildi. Devam ettiği belirtilen çatışma nedeniyle Gercüş ile Kayapınar karayolu güvenlik nedeniyle askerler tarafından ulaşıma kapatıldı.

  SİİRT'TE ASKERİ BİRLİĞE SALDIRI

  Siirt'in Kurtalan İlçesi'nde PKK'lılaınr Komando Tabur Komutanlığı'na otomatik silahlarla düzenlediği saldırıya askerler anında karşılık verdi. Çıkan çatışmanın ardından kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

  Kurtalan İlçesi'nin Beykent Mahallesi karayolu üzerinde bulunan Komando Tabur Komutanlığı'na dün saat 20.45 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından otomatik silahlarla saldırı düzenledi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle yaşanan çatışmanın ardından PKK'lılar kaçtı. Ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenilen saldırının ardından kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.

  Hakkari, Batman ve Siirtte saldırı

  BİTLİS'TE ROKETATARLI SALDIRI

  Bitlis'in Tatvan İlçesi’nde PKK’lılar Asker Alma Dairesi Başkanlığı ve Tatvan Askerlik Şubesi’ne roketatarlı saldırı düzenledi.

  Bir grup PKK’lı tarafından bu akşam saat 20.45 sıralarında Tatvan ilçesi Hidayet Mahallesi Lise Caddesinde bulunan Tatvan Asker Alma Dairesi Başkanlığı ve Tatvan Askerlik Şubesi’ne eş zamanlı roketatarlarla saldrı yapıldı. Askerlerin karşılık vermesiyle olay yerinden kaçan PKK’lılar karanlıktan faydalanarak mahalle aralarında izlerini kaybettirdiler. Saldırı sonrası bölgeye çok sayıda özel harekat polisi sevkedilerek PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı. İlk belirlemelere göre saldırıda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

  Hakkari, Batman ve Siirtte saldırı NUSAYBİN'DE ÇATIŞMA: 1 ÖLÜ


  Hakkari, Batman ve Siirtte saldırı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı