Gündem Haberleri

  Hakimin odasından hırsızlık

  A.A
  25.08.2006 - 14:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul Adalet Sarayında, icra tetkik hakiminin odasına giren kimliği belirsiz kişiler, hakimin dizüstü bilgisayarını çaldı.

  Sultanahmet'teki Adalet Sarayında bulunan 9. İcra Tetkik Hakimi Hilmi Şeker, öğle yemeği dönüşünde, odasının kapısının tornavida ile zorlanarak açıldığını, masasının üzerindeki dizüstü bilgisayarının çalındığını gördü.

  Hakim Şeker'in durumu polise bildirmesi üzerine adliyeye gelen Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, parmak izi çalışması yaptı.

  Ayrıca, güvenlik kamerası görüntüleri de incelendiğinde, Hakim Şeker'in odasının bulunduğu tarafa gitmekte olan 2 kişi görüldü. Görüntülere göre, bu kişilerden birinin adliyeden çıkarken elinde dizüstü bilgisayar çantası olduğu belirlendi.

  Şüphelilerin kamera kayıtlarına göre eşgalleri alınarak, kimliklerinin tespiti ve yakalanmaları amacıyla çalışmalar sürdürülüyor.

  Hakim Hilmi Şeker'in 7-9 Eylül?de yapılacak olan “Hukuka Felsefi ve Sosyolojik Bakışlar” konulu sempozyuma katılacağı ve sempozyum için hazırladığı sunumun da çalınan bilgisayarında kayıtlı olduğu öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı