Gündem Haberleri

  Hakimin dinleme sözleri Meclis gündeminde

  A.A
  24.10.2008 - 11:12 | Son Güncelleme:

  DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Köksal Şengün'ün “Hakimin dinlenmediğini kim iddia edebilir” sözlerini, soru önergesiyle TBMM gündemine getirdi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde Yağız, Ergenekon davasının sanık avukatlarının, baskı altında tutulup tutulmadığını öğrenmek istedi.

  Yağız, “Sanık avukatlarının telefonları dinleniyor, e-postaları izleniyor mu? Sanık avukatlarının dışında da telefonları dinlenen ve e-postaları izlenen var mı?” diye sordu.

  Erdoğan'a, Şengün'ün, “Hakimin dinlenmediğini kim iddia edebilir” sözünü nasıl karşıladığı sorusunu yönelten Yağız, “Bu yanıt, hakimlerin bile dinlenme endişesini yaşadığı ve bu endişenin giderek toplumun her kesimine yayıldığı anlamına gelmiyor mu? Bu tür dinleme ve izlemeler yasal mı? İnsanlarımızı dinlenme ve izlenme kuşkusundan kurtaracak düzenlemeler yapmayı düşünüyor musunuz?” dedi.

  CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner de Erdoğan'a yönelttiği önergesinde, “TOKİ, şehit ailelerine ev yapmayı düşünüyor mu? Belediyelerle yapılan TOKİ anlaşmalarında, şehit ailelerine belli bir oranda ev yardımı ayrılması düşünülüyor mu?” sorularının yanıtlanmasını istedi.

  BBP Genel Başkanı, Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, TBMM Başkanlığına sunduğu önergesinde, Erdoğan'a, DSİ Sivas Bölge Müdürlüğünün kapatılıp kapatılmayacağını sordu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı