Gündem Haberleri

  Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor

  Hürriyet Haber
  13.09.2014 - 11:41 | Son Güncelleme:

  Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), hâkim ve cumhuriyet savcıları için yeni cübbeler tasarlattı. Cübbelerde dik yaka yerine şal yaka, siyahın yanı sıra lacivert ve turkuaz renkleri kullanıldı.

  HSYK Habertürk Gazetesi'nden Yasemin Güneri'nin haberine göre, hakim ve Cumhuriyet savcılarının cübbelerini değiştirmek için düğmeye bastı. HSYK’nın internet sitesinde tanıttığı yeni cübbe modelleri birden fazla tasarlandı. Hakim ve savcılar arasında yeni cübbe modelleri için internette oylama yapıldı. Oylama önceki gün sona erdi. Siyah ve kırmızının hakim olduğu cübbelere alternatif olarak lacivert ve yeşil modeller de eklendi. Ağır ceza, asliye, asliye hukuk, ticaret mahkemeleri hâkimleri ile savcıların giyeceği cübbelerin tasarımını üniversitelerin moda bölümleri yaptı.

  HSYK: HAKİM VE SAVCILAR CÜBBELERDEN RAHATSIZDI

  HSYK yetkilileri, “Cübbeler neden değişiyor?” sorusuna, “Hakim ve cumhuriyet savcıları mevcut cübbelerinden rahatsızlıklarını dile getirdi. Yaka tipi uzun duruşmalarda kendilerini rahatsız ediyordu. Adalet Bakanlığı ile çalışma başlattık. Modelleri, Adalet Bakanlığı, üniversitelerin moda bölümlerine tasarlattı. Anket hazırladık. En çok oyu alan cübbe modelini hakim ve cumhuriyet savcılarına dağıtacağız” yanıtını verdi.

  Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor

  Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor

  Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor Hakim ve savcıların cübbeleri değişiyor

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı