Gündem Haberleri

  Hakim otobüste tacizi affetmedi

  Hürriyet Haber
  07.07.2015 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Üsküdar’da belediye otobüsüne binen Songül Ö., Erdem Ş.’nin elle tacizine uğradı ve şemsiye ile vurup bağırmaya başladı. Yargıya taşınan taciz iddiasında hakim 2 yıl hapse hükmederek cezayı ertelemedi.

  Vatan Gazetesi’nden Tolga Atar’ın haberine göre Üsküdar’da belediye otobüsünden inmek isteyen Songül Ö., yanında duran Erdem Ş.’nin elle tacizine uğradı. Mağdur Songül Ö.’nün şemsiye ile Erdem Ş.’ye vurması ve bağırması üzerine otobüste bulunan bir kişi zanlının olay yerinden ayrılmasını önledi. Olay yerine gelen polisin yaptığı işlemin ardından Songül Ö.’nün şikayeti üzerine savcılık Erdem Ş. hakkında “Basit Cinsel Saldırı” suçunda 2 yıldan 7 yıla kadar hapis talebiyle dava açtı.

  SUÇLAMALARI REDDETTİ

  Mahkemede ifade veren sanık Erdem Ş., hakkındaki suçlamayı kabul etmeyerek, “Durakta inmek için ilerlerken müşteki ‘beni taciz ediyorlar’ diye bağırdı ve beni gösterdi. Ancak ben sarkıntılık ve cinsel tacizde bulunmadım” dedi. Şikayetçi Songül Ö. ise otobüs durağa yaklaştığında sanık ile yan yana durduklarını ve o anda elle tacize uğradığını kendisine tacizde bulunan kişinin sanık olduğunu ve şikayetçi olduğunu söyledi.
  Basit cinsel saldırı eyleminin iki kişi arasında yaşanılan bir olay olduğunu görgü tanığının her olayda bulunmasının mümkün olmayacağı ifade eden mahkeme, müşteki Songül Ö.’nun hiç tanımadığı, husumeti olmayan bir kişi hakkında her şeyi göze alarak yaşayabileceği olumsuzluklara rağmen kalabalık bir ortam içerisinde olayı anlatmış olması ve şikayetinde ısrarcı bulunması nedeniyle iddiasının inandırıcı bulunduğunu belirtti.

  GÖRGÜ TANIĞI MÜMKÜN DEĞİL

  ‘Basit cinsel saldırı’ suçundan sanık Erdem Ş.’yi 2 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın kişiliği hakkında edinilen kanaat ve pişman olduğunu gösterir herhangi bir eylemi olmadığından takdiri indirim sebeplerinin uygulanmasına ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına yer olmadığına karar verdi. Verilen hapis cezası Yargıtay tarafından onanırsa sanık Erdem Ş. 2 yıl hapis yatacak.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı