Gündem Haberleri

  Hakim kocaya dava

  Esma ÇAKIR/İSTANBUL
  01.05.2008 - 07:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da görevli Hákim M.K’nin eşi İ.B, "Koca dayağından bıktım" diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hákim ise karısı hakkında, "Aslında o beni dövdü. Stent takılan kalbime yumruk attı" deyince İ.B. hakkında, 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

  SİNOP’ta görevli bir imamdan 7 yıl önce boşanan 31 yaşındaki İ.B. ikinci evliliğini ağır ceza hákimi 48 yaşındaki M.B. ile yaptı. 18 Mart’ta, yaşanan ve şiddete kadar varan tartışma, İ.B’nin ifadesine göre şöyle gelişti: "Adliyeden eve geldi. Ben o gün dışarı çıkmıştım. Onun akbilini de alıp bir miktarını kullanmıştım. Bu yüzden bana çok kızdı ve tartışmaya başladık. Sol kolumu ve omzumu darp etti. Bu konuda raporum ve fotoğraflarım var. Darbelerden dolayı omzum çürümüştü ve bir süre rahat hareket edemedim."

  Olayın ardından kocasının görevli olduğu ilçenin Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan İ.B. "Yıllardır kocam beni dövüyor. Artık canıma tak etti, bıktım. Ev hanımı olduğum için bugüne kadar dayandım, ama artık dayanamıyorum. Şikáyetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum" dedi. İ.B, ayrıca Adli Tabip’ten basit bir şekilde darp edildiğine dair rapor aldı. İ.B’nin şikáyeti üzerine M.B. de hemen eşi hakkında suç duyurusunda bulundu ve dilekçesine, "Tartışma sırasında eşim, stent takılı kalbime 3 yumruk attı" diye yazdı.

  Soruşturmayı yürüten savcı, iki şikáyet dilekçesini beraber değerlendirdi. Soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. Kocasından önce, raporla savcılığa şikáyette bulunan İ.B. hakkında, "eşe karşı basit yaralama" suçundan 6 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hakim M.B. ise mağdur olarak iddianamede yer aldı. İ.B’nin yargılanmasına Bakırköy 8’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı