GeriGündem Hakareti polis seyretti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakareti polis seyretti

Fatih Camii’nde cuma namazı çıkışı Hizb-ut Tahrir üyesi yaklaşık 500 kişi, demokrasi ve cumhuriyet aleyhinde sloganlar attı. Grup, ‘Demokrasi küfür nizamıdır, onu almak, tatbik etmek haramdır’, ‘Ya demokrasi ile zillet, ya hilafet ile izzet’ şeklinde dövizler taşıyıp tekbir getirerek avluda toplandı.

Kadınlar ve çocuklar da ayrı bir yerde toplanarak eyleme destek verdi. Kalabalığın yay şeklinde düzenli durması sağlandıktan sonra camiden beyaz gömlek ve siyah pantolonlu korumaları eşliğinde çıkan, kendini ‘Hizb-ut Tahrir Türkiye Vilayeti Resmi Sözcüsü’ olarak tanıtan Yılmaz Çelik, avluda kurulan kürsüde yerini aldı. Çelik, konuşmasında ‘hilafetin sömürgeci kafir devletler, Arap ve Türk hainlerin de yardımıyla yıkıldığını’ iddia ederek, Atatürk’e hakaretler yağdırdı. Atatürk’e hakaret edilmesine, hilafetin savunulmasına, cumhuriyet ve demokrasinin aleyhine sloganlar atılıp, sözler söylenmesine rağmen polis gösteriye müdahale etmedi.

Yasayı çiğnememişler

ATATÜRK’E hakarete ve hilafet çağrılarına seyirci kalan polisin bir yetkilisi, ‘Toplantı ve yürüyüş yasasına muhalefet etmediler. Olaysız bir şekilde dağıldılar. Ancak hazırladıkları kitapçıkta Atatürk ve devlet büyüklerine hakaret ettiklerini tespit ettik. Fatih Cumhuriyet Savcılığı’yla görüşerek, bazı kişileri aramaya başladık’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle