GeriGündem Hakan Şükür'ün davası ertelendi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakan Şükür'ün davası ertelendi

MİLLİ takımın ve Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Şükür'ün, Antalya'nın Lara bölgesinde adı verilerek yapılan villaların ortak olduğu müteahhit tarafından dolandırıldığını öne sürerek yaptığı suç duyurusu üzerine Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davaya devam edildi.

Bugün görülen duruşmaya sanık olarak müteahhit Mehmet Fatih Baysal, Hasan Ali Tanker, avukatları Nizamettin Sağır katılırken, müşteki Hakan Şükür katılmadı. Şükür'ü avukatı Mete Anahtarcıoğlu temsil etti. Futbolcu Şükür'ün avukatı Anahtarcıoğlu, Mehmet Fatih Baysal ve diğer sanıklar hakkında aynı şekilde dolandırıldığını söyleyen başka kişilerin de bulunduğunu belirterek, “Antalya Cumhuriyet Savcılığı'nda bulunan 2009/64464 sayılı dosyanın mahkemeye celbini talep ediyoruz” dedi.

Baysal'ın avukatı Nizamettin Sağır ise davanın tamamen hukuki bir anlaşmazlıktan kaynaklandığını belirterek, “Bu davanın asliye hukuk mahkemesinde görülmesi gerekiyor. Müvekkilimin beraatini talep ediyoruz” dedi. Mahkeme kısa bir aranın ardından daha önce aralarında hukuki davanın görüldüğü Antalya 6'ncı Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki hukuki anlaşmazlık davasının dosyasının istenmesine, karar verildiyse karardan onaylı bir örnek talep edilmesine, savcılıkta başka bir şikayetçinin verdiği dava dilekçesinin örneğinin talebine karar vererek duruşmayı 17 Mart 2010 tarihine ertelendi.

OLAY NASIL OLMUŞTU

Futbolcu Hakan Şükür, 2004 yılında Antalya'da arsa alımı için vekalet verdiği müteahhit Fatih Mehmet Baysal tarafından dolandırıldığı iddiasıyla avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Gözaltına alınan ve kefaletle serbest bırakılan Baysal ile tutuksuz yargılanan iki arsa kooperatifinin ortaklarından Arif Fatih Ünal, Hasan Ali Tanker ile müteahhidin yanında çalışan satış yöneticisi Murat Gülcan'ın yargılanmasına, Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle