GeriGündem Hakan Şükür Başbakan'dan ne istedi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  66
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hakan Şükür Başbakan'dan ne istedi?

Hakan Şükür Başbakan'dan ne istedi?
refid:7593811 ilişkili resim dosyası

A Milli Takım futbolcuları Çankaya Köşkü'nde dün akşam verilen Cumhuriyet resepsiyonunda Başbakan Erdoğan'a askere gitmek istediklerini söylediler.

İŞTE RESEPSİYONDAN FOTOĞRAFLAR

Resepsiyona katılan A Milli Takım Futbol takımı oyuncuları da, Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan ile sohbet etti. A Milli Futbol Takımı oyuncusu Hakan Şükür, sohbet sırasında PKK'nın saldırılarını lanetledikten sonra Başbakan Erdoğan'a, "Askerliği gelen futbolcu arkadaşlar askere alınmak istiyor" dedi. Erdoğan, Şükür'ün sözlerine, "Bu işleri ayak üstü konuşamayız, sonra değerlendirelim” karşılığını verdi.

Başbakan Erdoğan, bir süre de Gülben Ergen-Mustafa Erdoğan çifti ile sohbet etti. Çiftin çocukları Atlas’ın sağlığını sordu. Çiftin, torunlarının durumunu sorması üzerine Erdoğan, "İlk torun 9 aylık oldu. Baba, dede diyor" dedi. Gülben Ergen ise "Onlar bizde de var" şeklinde yanıt verdi.

NATO HAREKETE GEÇECEK Mİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün, Cumhuriyet’in 84. yıldönümü nedeniyle Çankaya Köşkü’nde verdiği resepsiyona katıldı. Resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, gelecek hafta yapacağı ABD gezisinin Türkiye açısından önemli olduğunu belirtti. Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, “ABD’nin tavrını görmek için bekleyeceğiz” şeklinde bir açıklaması olduğunu hatırlatarak, “Süreç devam ediyor. Irak'a komşu ülkeler toplantısı var. ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice Türkiye'ye gelecek, sonra da ben ABD'ye gideceğim” dedi.

Başbakan Erdoğan, “NATO, Türkiye-Irak sınırının güvenliğinin sağlanması için harekete geçecek mi?” şeklindeki bir soruya da “O istikamette bir şey gelmedi. NATO Genel Sekreteri'nin bu konuda olumlu yaklaşımları ve açıklamaları var” yanıtını verdi.

"BARZANİ PKK'YA YATAKLIK YAPIYOR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KDP Lideri Mesut Barzani'nin açıklamalarının hatırlatılması üzerine de şöyle konuştu:

“Barzani bizim muhatabımız olamaz. Biliyorsunuz ki en son Bağdat yönetimi bu konuda Türkiye'ye geniş katılımlı bir heyet gönderdi. Maliki'nin iyi niyetini görüyoruz. Ama Barzani, terör konusunda tavrını çok açık ve net ortaya koymak durumundadır. Şuan kendisi terör örgütüne yataklık yapar durumdadır. Uluslararası hukukta da bunun ne manaya geldiği bellidir."

Başbakan Erdoğan, başka bir sorusu üzerine de, muhalefetin tavrını husumet olarak nitelendirdi ve "Onlar sağolsunlar tezkere konusunda görevlerini yaptılar. Ama bundan sonraki sorumluluk tamamen hükümettedir. Merak etmeyin süreç devam ediyor. Nasıl olacağı ve hangi adımların atılması gerekiyorsa, biz hepsini atarız” dedi.

Başbakan  Erdoğan, Türkiye'deki gazete ve televizyonlarda yayınlanan Barzani haberlerine değindi. Erdoğan, “Ellerinden gelse İmralı'dakini de konuşturacaklar, onun mesajlarını da yayınlayacaklar” dedi.

Erdoğan, “Olası bir operasyon ve Kuzey Irak'a yönelik ambargo ekonomiyi nasıl etkiler” şeklindeki bir soruya karşılık da “Şimdi ekonomi ve para konuşma zamanı değildir. Şimdi siyaset, diploması ve güvenlik konularını konuşma zamanıdır. Merak etmeyin biz elimizden geleni yapıyoruz. Her türlü adım zamanı geldikçe atılacaktır" dedi.

"TSK'NIN ÖNÜNDE BARİYER OLUŞTURMAYIZ"

Erdoğan, bazı emekli generallerin kanal kanal gezip açıklamalar yapmasından rahatsız olduklarını, bugün grup konuşmasında da emekli ordu mensuplarını kastettiğini söyledi. Erdoğan, bir gazetecinin, söz konusu açıklamanın, muvazzafların da kastedildiği şeklinde de anlaşılabileceğini söylemesi üzerine, “Sen öyle anladıysan, yapacak bir şey yok" dedi. Başbakan Erdoğan, "Biz Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önüne defans koymayız. TSK'nın önünde bariyer oluşturmayız” yanıtını verdi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle