Gündem Haberleri

  Hak namına haksızlığa tapmayız

  Burcu TANER / DHA
  13.02.2011 - 00:41 | Son Güncelleme:

  MHP Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Balyoz Davası kapsamındaki tutuklamalarla ilgili, “Bu tutuklamalar borsa gibi oldu” dedi. İzmir Karabağlar’da muhtarlarla biraraya gelen Vural, konuya ilişkin şunları söyledi:

  - Biz davaların ne avukatıyız, ne savcısıyız. Aradığımız tek şey vardır; hak, hakikat ve adalet. Artık bu tutuklamalar borsa gibi oldu. Ne zaman nerede ne olacağı bilinmiyor ama vatandaşlarımızın aklı karışık. Bizim aradığımız bir an önce gerçeklerin ortaya çıkmasıdır. Adaletin tecelli etmesidir. Adalet mülkün temelidir. Adaletin bir an önce tecelli etmesi ve yarının siyasal bir araç olarak kullanılmaması ve siyasileştirilmemesi gerekmektedir.
  - Süreç devam ediyor. Süreci takip ediyoruz. Hiç kimsenin bir haksızlık ve zulümle karşılaşmasını istemeyiz. Biz zalimleri sevmeyiz, zulmü de alkışlayamayız. Hak namına haksızlığa tapanlardan da değiliz. Onun için daima hakkın, hakikatin ve adaletin peşindeyiz. Hepimiz bunu aramalıyız. Davaları siyasileştirme, siyasi taraflar haline dönüştürmek doğru bir şey değildir.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı