Gündem Haberleri

  Hain talebe Okkeş

  Hürriyet Haber
  15.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngilizce öğretmeni Leman Aygün adına internette site açıp, erotik fanteziler yazan 16 yaşındaki E.K., ‘‘Çok pişmanım’’ dedi ancak kendini affettiremedi. 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan E.K., Leman Dergisi'nin ‘Hain evlat Ökkeş’ tiplemesini çağrıştırdı.

  İNGİLİZCE öğretmeni Leman Aygün adına internet sitesi açıp, öğretmeninin ağzından erotik fanteziler yazan 16 yaşındaki E.K., yakalanıp mahkemeye çıkınca, ‘‘Üst sınıftaki 2 öğrenci beni tehdit edip, siteyi zorla açtırdı’’ dedi. E.K, ‘‘Çok pişmanım’’ diyerek öğretmeninden af diledi, ancak Leman Aygün, öğrencisini affetmedi.

  Kadıköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, bilgisayar aracılığıyla hakaret suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan tutuksuz sanık E.K ile öğretmen Leman Aygün hazır bulundu.

  Kadıköy Anadolu Lisesi Hazırlık 1. sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen E.K, ‘‘Liselerde bir adet vardır. Alt sınıf, üst sınıf ne isterse yapmak zorundadır. Bu siteyi, bir üst sınıftan Mustafa Zafer Hekim'in baskısı üzerine yaptım. Okul geleneklerinin kurbanı oldum’’ diye konuştu. E.K, şöyle devam etti:

  ‘‘Bir gün internette Mustafa Zafer Hekim isimli üst sınıftan bir öğrenci, hocamız hakkında bir sayfa açacağını, yükleme yapıp yapmayacağımı sordu. Başta karşı çıktım. Beni dövmekle tehdit edince, kabul ettim. Yazıları o getirdi, ben de yüklemeyi yaptım. Olay ortaya çıkınca, beni okulda arayıp dövmek istemişler. Çok pişmanım.’’

  İngilizce öğretmeni Leman Aygün ise sitenin açıldığını okuldaki meslektaşları ve öğrencilerinden öğrendiğini belirterek, ‘‘Adıma açılan sitede, bir insana hele hele bir öğretmene hiç yakışmayacak şeyler yazıyordu. Kendi ağzımdan erotik fantaziler yazılmış. Bu siteyi öğrencilerim bile gezmiş. Olayın ardından E.K., disiplin kararıyla okuldan uzaklaştırıldı. Cezalandırılmasını istiyorum’’ diye konuştu. Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

  Ökkeş: Kötülüğün öteki adı

  KARİKATÜRCÜ Can Barslan'ın yarattığı ‘Hain evlat Ökkeş’ tipi, Türkiye'nin en ünlü mizah dergisi Leman'ın yıllardır vazgeçemediği en temel karakterleri arasında yer alıyor. İşsiz güçsüz, serseri ve lumpen bir tip olan Ökkeş, kendisi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yaşlı annesine ve kızkardeşine yaptığı inanılmaz kötülüklerle tanınıyor. Ökkeş, içip içip evdeki iki kadını dövüyor, annesinin elinde avucundaki parasını alıp, içkiye, kumara yatırıyor. Kendisi gibi serseri arkadaşlarını geceyarısı eve doldurup, yaşlı annesi ve ablasını uyandırarak içki masası hazırlatıyor, servis yaptırıyor, üstüne bir de hakaret edip, dayak atıyor. Tam bir başbelası, evlat değil candüşmanı... Özellikle gençler arasında, ‘kendisine iyilik yapanlara ihanetle karşılık verenler’ için çok başarılı bir tanımlama olarak kullanılıyor.

  Öğretmenin ağzından dudak uçuklatan sözler

  NİSAN ayında, ‘www.leman-aygun.com’ adresiyle açılıp, olay ortaya çıkınca kapanan site, Leman Aygün'ün ağzından yazılanlardan bir kısmı şöyle:

  ‘‘BEN KİMİM: Ben hálá Kadıköy Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeniyim, genel olarak fazla güzel değilim ama şeklim fena değil. Boyum biraz kısa ama arkadaşlarım seksi bir vücudum olduğunu söylerler...

  Selam, bu sayfalar kanınızı kaynatabilir. Bugün ne giyeyim, şıklar, dar kıyafetler...

  Ev taşımak için okuldan izin aldım, 2 tane taşıyıcı geldi. Biri markete gitmek için izin istedi, biri benimle kaldı. Evde kalan benden su istedi. Kendisinin almasını söyledim. Eşyalar olduğu için etrafta geçecek yer yoktu. Az yer kaldı, bana sürtündü. Önü kabardı. Kendimi tutamadım. Önünü okşadım, yanıp tutuştum. Daha sonra eşim geldiği için birşey olmadı.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı