Gündem Haberleri

  Hain menfaatçiler

  Hürriyet Haber
  12.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP lideri Yılmaz, seçimleri ertelemek isteyenleri çok ağır ifadelerle suçladı, ‘‘Bunlar hainlerle menfaatçiler, yasaklarını kaldırıp devletle kavga etmeyi amaçlayanlardır’’ dedi.

  ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, 18 Nisan seçimlerini iptal ettirmek isteyenlerin ‘‘hainler, menfaat peşinde koşan milletvekilleri, yasaklarını kaldırmak, devletle kavga etmek isteyenler’’ olduğunu savundu.

  Yılmaz, seçim gezilerinin dünkü bölümünde Çorum ve Amasya'da konuştu. Yılmaz, seçimlerin mutlaka yapılacağını belirterek, bombalama eylemini yapanlarla Meclis'i toplayanların aynı hedef peşinde olduklarını ifade etti. Yılmaz, şunları söyledi:

  ‘‘Bazı hainler, seçimler yapılmasın diye ortalığı karıştırmaya çalışıyor. İstanbul'da oraya-buraya bomba koyuyorlar. Masum insanları katlediyorlar. Boşuna gayret etmesinler, nafile bunlar. Bölücü terör örgütünün başını Suriye'den çıkaran, Afrika'nın ortasından alıp getiren devlet güçlüdür. Bunlarla da başedecektir.’’

  ANKARA'DAKİLER

  Yılmaz, Ankara'da da seçimi erteletmek isteyenler bulunduğunu söyledi ve bunların da şahsi hesaplarının peşinde olduklarını savundu. ‘‘Ama, onların menfaatiyle sizinki birbirini tutmuyor’’ diyen Yılmaz, ‘‘Yasaklarını kaldırtmak, devletle hesaplaşmak peşinde koşanlar da seçimi istemiyor’’ diyerek, isim vermeden Erbakan'ı da seçimi erteletmek isteyenler arasında gösterdi. Yılmaz'ı, meclisi toplantıya çağıranları da şöyle eleştirdi:

  ‘‘Seçim, seçim dediler, şimdi seçimlere bir ay kala kaçıyorlar. Bazılarına milletvekilliği tatlı geldi, onlar milletvekilliğini meslek sanıyor. Oysa milletvekili meslek değil, milletin vekili. Meclis kanun çıkaramıyordu, onun için seçime gidiyoruz. Şimdi bir sene daha maaş almak için şahsi hesap peşindeler.’’

  Yılmaz, ‘‘mafyanın cirit attığı, devletin de seyrettiği dönemde iktidara geldiklerini ve bütün çeteleri temizlediklerini’’ savundu.

  Yılmaz, her iki şehire de üniversite ve doğalgaz sözü verdi. Yılmaz, sözlerini, ‘‘Bize oy verirseniz, her oyun karşılığını helal etmeyi taahhüt ediyorum’’ diye tamamladı.

  Mahsun konseri olunca...

  ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz, seçim gezilerinin dünkü bölümünde Çorum ve Amasya'da konuştu. Çorum'da Mahsun Kırmızıgül'ün verdiği konserin ardından konuşmasına başlayan Yılmaz, seçimlerin mutlaka yapılacağını belirterek, bombalama eylemini yapanlarla Meclis'i toplayanların aynı hedef peşinde olduklarını ifade etti. Mahsun Kırmızıgül'ün konseri olunca, ANAP mitinglerine özellikle kadınların ilgisi büyük oluyor. Kadınlar, daha sonra Yılmaz'ı da büyük bir coşkuyla dinlediler ve alkışladılar.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı