Gündem Haberleri

  Haham'dan Şaron için dua çağrısı

  KUDÜS (A.A)
  05.01.2006 - 01:28 | Son Güncelleme:

  İsrail'in dinsel ağırlıklı partilerinden Şas'ın Başkanı Eli Yişai, partinin ruhani lideri Haham Ovedia Yosef'in, tüm İsrail'i, Başbakan Ariel Şaron'un iyileşmesi için dua etmeye çağırdığını söyledi.

  Yatırıldığı Hadassah Ein Kerem Hastanesi'nce uzun süreceği belirtilen bir ameliyata alınan Şaron'un, halen hastanede bekleyen üst düzey kurmayları da “Durumun oldukça ciddi” olduğunu belirterek, cerrahların, Şaron'un beynindeki kanamanın durması için dua ettiklerini söylediler.

  İyimser olmaya çalıştıklarını söyleyen Başbakanlık yetkilileri, durumun iyi gözükmediğini de kaydettiler.
  Şaron'un beyin kanaması nedeniyle, kafatasının içine kan dolduğu ve kanın beyne basınç yaptığı belirtiliyor. Doktorların, ameliyatta kanı boşaltmak için kafatasında birkaç delik açacakları, ameliyatın oldukça tehlikeli ve karmaşık olduğu da ifade edildi.

  En az birkaç saat sürmesi beklenen ameliyattan “sağ çıkıp çıkmayacağı” konuşulan Başbakan Ariel Şaron'un, ameliyatın başarılı olması halinde bile eski durumuna kavuşup kavuşmayacağı henüz bilinmiyor. Bunun, beyin kanamasının nasıl etki yaptığına bağlı olduğu ifade ediliyor.

  İsrail basınında, Şaron'un hastalığıyla, 28 Mart'ta yapılacak İsrail'deki genel seçimlerin daha erkene alınıp alınmayacağı tartışmaları da başlatıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı