Gündem Haberleri

  Haftaya da donacağız

  A.A
  30.01.2011 - 15:22 | Son Güncelleme:

  Soğuk hava, yurt genelinde önümüzdeki hafta da etkili olmaya devam edecek.

  TÜRKİYE'DEN KAR MANZARALARI

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “Meteorolojik Değerlendirme”ye göre, kar yağışları kuzey, iç ve doğu bölgelerde aralıklarla etkisini sürdürecek, gece ayazlarıyla birlikte kuvvetli buzlanma ve don olayları görülecek.

  Yarın Marmara'nın doğusu, Karadeniz ve İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış bekleniyor. 1 Şubat Salı günü ise Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, Marmara, kuzey, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olacağı tahmin ediliyor.
  2 Şubat Çarşamba günü, Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif, Marmara ile kuzey, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli buzlanma ve don olayının görülmesi bekleniyor. Perşembe gününden itibaren ülkenin batı kesimlerinin yeni bir yağışlı havanın etkisine girmesi ve hafta sonuna kadar etkili olması tahmin ediliyor.

  Yurdun kuzey ve doğu kesimlerde aralıklarla görülecek kar yağışları ile kıyı kesimlerde hafif ve yer yer orta kuvvette, Marmara ile kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayına karşı başta sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekiyor.

  TRAKYA'DA KIŞ

  Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde  aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. İlçede  kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

  Yolda kar birikmesi nedeniyle  Demirköy-İğneada yolu bir saat ulaşıma kapandı. Karayolları ekiplerinin  çalışmaları sonunda, yol yeniden trafiğe açıldı.

  Kar kalınlığının 10 santimetreye ulaştığı ilçede, trafiğe zincir takmadan  çıkan araçlar seyirde güçlük çekiyor. Kayarak yoldan çıkan araçlar, kurtarıcı ve  diğer sürücülerin yardımlarıyla kaydıkları yerden çıkarılıyor.

  Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, yollarda kar küreme ve tuzlama  çalışmalarını sürdürüyor.
         

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı