Gündem Haberleri

    Hafta sonu yağmur var

    A.A
    27.05.2011 - 11:05 | Son Güncelleme:

    Hafta sonu yağışlı geçecek, sıcaklıklar azalıyor. İşte 5 günlük hava tahmini.

    İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

    DENİZ ULAŞIMINA POYRAZ ENGELİ

    Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. İç bölgelerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

    METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
           
    Denizli, Isparta, Burdur, Aydın, Muğla'nın iç  kesimleri, Kütahya, Bursa, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli yağış  bekleniyor.

    Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, bugün öğleden sonra  Denizli, Isparta, Burdur, Aydın, Muğla'nın iç kesimleri,
     Kütahya, Bursa, Bilecik ve Eskişehir çevrelerinde lokal olarak kuvvetli ve yer  yer dolu yağışı beklendiği bildirildi.
    İlgililerin ve vatandaşların, su baskını, ani sel, yıldırım gibi  olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

    Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Ege, Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), İç Anadolu’nun batısı (Ankara, Eskişehir, Konya), Doğu Anadolu’nun doğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Hakkari) ile Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Bolu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

    Rüzgar enellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

    KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

    Yağışların, Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, yıldırım düşmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

     

     

    Etiketler: gündem
    Son Dakika Haberler
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı