Gündem Haberleri

Hafta sonu yağışlı geçecek

ANKA
05.12.2009 - 09:52 | Son Güncelleme:

Türkiye'nin büyük bir bölümü yağışlı havanın etkisine girdi. İşte 5 günlük hava tahmini.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

ANTALYA-MUĞLA VE ISPARTA İÇİN YAĞIŞ UYARISI

-Meteroloji, yağışların; Antalya genelinde kuvvetli olması beklendiği yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

Devlet Meteroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; yağışlar Antalya genelinde kuvvetli olmak üzere, güney bölgelerde gökgürültülü sağanak, iç bölgelerde yağmur, sabah saatlerinde İç Anadolu'nun yüksek kesimleri, Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun batısının yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava Sıcaklığı, İç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genel olarak güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

METEROLOJİDEN UYARI

Meteroloji, yağışların; Antalya genelinde kuvvetli olması beklendiği ve yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi v.b.) karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa,Yalova, Bilecik) öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, Güney ve İç Ege (Aydın, Muğla, Uşak, Afyon, Denizli, Kütahya) ile akşam saatlerinden sonra İzmir çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar güney kesimlerde gökgürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur, yükseklerinde sabah ilk saatlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Akdeniz: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Antalya il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde bölgenin yüksek kesimleri (Çankırı, Sivas, Yozgat, Konya, Kayseri, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Kırıkkale, Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin yüksekleri) karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ile akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevreleri aralıklı yağmurlu, öğleden sonra Bolu ve Kastamonu'nun yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri (Tokat, Amasya, Çorum, Gümüşhane, Bayburt) yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Bölgenin doğusunun kıyı kesimlerinde sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. Doğu Anadolu: Bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı (Malatya, Tunceli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak) akşam saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer sis görülecek.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Etiketler: gündem
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı