Gündem Haberleri

  Hafta sonu güneşli geçecek

  Hürriyet Haber
  13.11.2009 - 10:55 | Son Güncelleme:

  Marmara hafta sonunu güneşli geçirirken, Akdeniz'de sağanak yağış bekleniyor. Bolu'da ise sis hayatı felç etti.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  BOLU'DAN SİS FOTOĞRAFLARI  

  BOLU DAĞI'NDA SİS / WEB TV  

  Bolu Dağı’nın TEM ve D-100 Karayolu geçişlerinde sis etkili oldu. Sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 20 metreye kadar düştü.

  Bu sabah saatlerinden itibaren Bolu Dağı’nın TEM ve D-100 Karayolu geçişlerinde sis, yer yer etkili oldu.

  D-100 Karayolu’nun Elmalık, Seymenler, Karanlıkdere mevkilerinde, TEM’in ise Abant kavşağı mevkilerinde sis nedeniyle görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü. Yol kenarlarında bulunan sis lambaları yakılarak görüş mesafesi açılmaya çalışıldı. Elektronik tabelalar aracılığıyla sürücülerin yavaş gitmeleri istenildi. Sisin etkili olduğu yerlerde sürücüler araçları ile yavaş ilerlemek zorunda kaldılar.
   

   KUVVETLİ YAĞIŞLAR BEKLENİYOR

  Doğa Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun batısında etkili ve kuvvetli yağışlar bekleniyor. Hava sıcaklığı ise kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye’nin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, K.Maraş, İskenderun), Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl) ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, G.Antep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Hava sıcaklığı ise kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

  Rüzgar genel olarak kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerimizde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

  UYARI

  Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, K.Maraş, İskenderun), Doğu Anadolu'nun batısı (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl) ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Sivas, G.Antep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, yıldırım vs.) ilgililer ve vatandaşları uyarıldı.

  BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

  MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sakarya ve Bilecik ile Bursa'nın doğu ilçeleri (İnegöl, İznik, Yenişehir) sağanak yağışlı geçecek.

  EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevreleri sağanak yağışlı geçecek.

  AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay, K.Maraş ve İskenderun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile sabah saatlerinde Eskişehir, Konya ve Karaman çevreleri aralıklı sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

  ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, gece saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğleden sonra iç kesimleri, gece saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı, gece saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölgenin batısında (Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bingöl) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Kars çevrelerinde sis hadisesi görülecek.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra G.Antep, Adıyaman ve Kilis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı