Gündem Haberleri

  Hafta Sonu (cumartesi - pazar) hava durumu nasıl olacak?

  Hürriyet Haber
  11.09.2015 - 15:23 | Son Güncelleme:

  Meteorolojiden hangi açıklamalar geldi? Cumartesi ve Pazar günleri hava durumu nasıl? Hangi şehirlerde yağış bekleniyor? Hava sıcaklıklarında değişiklik bekleniyor mu? Detaylar haberimizde..

  Hafta sonu (cumartesi - pazar) hava durumu nasıl olacak?

  Meteorolojiden hangi açıklamalar geldi? Cumartesi ve Pazar günleri hava durumu nasıl? Hangi şehirlerde yağış bekleniyor? Hava sıcaklıklarında değişiklik bekleniyor mu? Detaylar haberimizde..

  Meteoroloji’den alınan bilgilere göre; Hava sıcaklıkları yurdun genelinde düşüş gösterecek ve hava serinleyecek. Sıcaklık değerleri kıyı ve iç bölgelerde hissedilir derecede düşecek ve yağmur etkisini göstermeye başlayacak. Cumartesi günü İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne, Zonguldak’ta etkili yağış bekleniyor.

  Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada kuzey kesimlerin, yarın Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiğini kaydetti. Açıklamada ayrıca yağışlı havanın etkisi ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının cumartesi günü yurdun batı, pazar günü ise kuzey ve iç bölgelerinde azalacağı ve önümüzdeki hafta ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi.

  Cumartesi günü Marmara Bölgesi’nde etkili yağış

  Cumartesi günü Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğu kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği kaydedilen açıklamada "Yarın yurdun kuzey kesimlerinin çok bulutlu, Trakya, Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Düzce, Bartın, Karabük, Çankırı, Çorum, Sinop ve Kastamonu’da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı bekleniyor. Marmara’nın Kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz ile Çankırı ve Çorum çevrelerinde beklenen yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların sebep olacağı ani sel, su baskını, dolu, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir" denildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı