Gündem Haberleri

  Hacker'ların en aptalı

  Hürriyet Haber
  25.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD'li bir öğrenci, hem NASA'ya, hem de yüzlerce şirkete internetten saldırırken, kendi bilgisayarını kullanınca hemen yakalandı.

  Northeastern Üniversitesi'nde bilgisayar bilimleri öğrencisi Ikenna Iffih (28), Ağustos’ta Seatle Kenti'nde internet hizmeti veren Zebra Marketing Online Services adlı şirketin sitesini çökertti. FBI, acemi Hacker'ı hemen yakaladı, saldırıya uğrayan şirket de dava açtı. Çünkü Iffih saldırıyı kendi bilgisarayı aracılığıyla yapmıştı. Acemiliğini çok pahalıya ödedi.

  NASA ve askeri bilgilere girdi

  Dava sürerken, Iffih akıllanmıştı ama FBI'ın da gözü üzerindeydi. Iffih, önce internet hizmeti veren bir şirketin bilgisayarını kontrol altına aldı ve buradan NASA'nın bilgisayarını ele geçirdi. NASA bilgisayarı üzerinden hükümete ve askeri tesislerin bilgisayarına saldırdı. Ardından, geçtiğimiz haftalardaki ünlü şirketlere yönelik hacker taaruzuna katıldı. İlk acemiliği nedeniyle sabıkalıydı ve bu nedenle hemen ele geçirildi.

  Türk gencinin programıyla

  Boston'da yaşayan hacker şimdi 10 yıl hapis, 250 bin dolar para cezası istemiyle yargılanıyor. Ünlü şirketleri mesaj bombardımanına tutarak günlerce bloke eden profesyonel hackerlar, sızdıkları bilgisayarları, Almanya'nın Hannover Kenti'nde yaşayan Kemal Akman adlı 20 yaşındaki Türk gencinin bulduğu Mixter adlı program sayesinde çökertiyorlar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı