Gündem Haberleri

  Hacizli otomobil çetesi iddiasına 4 gözaltı

  A.A
  28.04.2009 - 16:57 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, haczedilmesine karar verilmiş otomobilleri ucuza alarak, parçalarını piyasaya sürdükleri ileri sürülen 4 hurdacı ile otomobilini bu şekilde satan bir kişi gözaltına alındı.

  Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Çınarlı 1584 Sokak'taki hurdacıda parçalanmış haldeki otomobilde şüphe üzerine inceleme yaptı.

  İncelemede, S.O'ya ait söz konusu otomobile ilişkin haciz işlemi uygulanması kararı bulunduğu anlaşıldı.

  Polis, hurdacı T.T. ile otomobil sahibi S.O'yu gözaltına aldı. S.O'nun, haciz kararı nedeniyle otomobilini bin TL'ye hurdacıya sattığı belirlendi.

  Operasyonu genişleten polis, Cennetçeşme semtinde de haczedilmelerine karar verilmiş, kısmen parçalanmış halde kamyonet ve otomobil ele geçirdi. Otomobil hurdacılığı yapan M.T. (27), S.O. (37) ve H.K. (33) gözaltına alındı.

  Zanlıların, bulunarak haczedilmelerine karar verilmiş otomobilleri ucuz fiyata aldıkları, daha sonra parçalarını “çıkma yedek parça” olarak piyasaya sürdükleri iddia edildi.

  Zanlılar, “hacizli otomobili satın alıp parçalara ayırmak suretiyle haksız menfaat temin etmek” suçlamasıyla İzmir Adliyesine gönderildi.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı