Gündem Haberleri

  Hacı adayları gözyaşlarıyla uğurlandı

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  31.10.2008 - 13:34 | Son Güncelleme:

  DİYANET İşleri Başkanlığı'nın organizasyonuyla Adana'dan kutsal topraklara gidecek ilk hacı kafilesi, yakınları tarafından gözyaşlarıyla uğurlandı.

  Bu yıl Suudi Arabistan'a gidecek hacı adaylarını temsilen Adana Havalimanı'nda törenle uğurlanan ilk kafilede 510 hacı adayı yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'ne (TÜRSAB) üye acenteler aracılığıyla 3 grup halinde gidecek hacı adaylarını uğurlamaya yakınları da geldi. Adana'dan 510 hacı adayının bulunduğu ilk kafileyi uğurlama töreninde gözyaşları sel oldu. Birbirlerine sarılıp, gözyaşı döken hacı adayları ve akrabaları, uzun süre ayrılamadı. Hacı adayları, uçağın kalkış vakti geldiğinde de, el sallayıp veda etti.

  Adana Müftüsü Mehmet Barış, kentten bu yıl 2 bin 150 kişinin kutsal topraklara gideceğini söyledi. İlk kafileyi uğurlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Barış, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve TÜRSAB üyesi acentelerle ilk hacı kafilemiz yola çıktı. Sağlıklı bir ibadet yapmalarını diliyorum. Gitmeden önce, onlara bazı önerilerde bulundum. Ülkemiz adına, bizi temsilen gidiyorlar. Çeşitli ülkelerden gelen insanlar içerisinde davranışlarının örnek olmasını istedim. Adana'dan bu yıl 8 bin başvuru vardı. Bize verilen kontenjan dahilinde 2 bin 150 kişi bu kutsal görevi yerine getirmeye hak kazandı. Bu şansı yakalayan hacı adaylarımız, şanslarını iyi kullanarak vakitlerini ibadetle geçirmelerini istiyoruz” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı