Gündem Haberleri

  Hacca ve Umre'ye götüreceğiz diyerek dolandırdılar

  İZMİT(Kocaeli),(DHA)
  27.01.2011 - 16:15 | Son Güncelleme:

  Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize İşler Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, vatandaşları Hac ve Umreye götüreceklerini söyleyerek dolandırıcılık yapan çete çökertildi.

  Kocaeli başta olmak üzere İstanbul, Sakarya, Adana, Şanlıurfa, Niğde, Çorum ve Gaziantep illerinden çok sayıda vatandaşı Hac ve Umreye götüreceklerini söyleyerek paralarını alıp dolandırıcılık yapan 7 kişi yakalandı.

  Polisin yaklaşık üç aydır takip altına aldığı çete üyeleri eş zamanlı yapılan operasyonla gözaltına alındı. Çete lideri olduğu iddia edilen İmam Türkkan (45), Zehra Akdağ (37), Mustafa Türkkan (42), Ayşegül Aydın (24), Asiye Sancar (25), Gürhan Sancar (34) ve Selman Demir (26) polisin yaptığı operasyonla yakalandı.

  Zanlıların hac ve umreye gidecek olan vatandaşlardan 5 bin ila 15 bin TL arasında para aldıkları öğrenildi. Zanlıların ayrıca Sarah Turizm, Vektör Turizm, Point Turizm ve Aksarah Turizm ile Slemdar Seyahat Acentesi ve Alphalit Seyahat Acentası gibi isimlerle şirketler kurdukları, bir süre sonra da bu şirketler üzerinden vatandaşları dolandırarak şirketleri kapattıkları öğrenildi.

  Emniyet Müdürlüğü’ne 40 kişinin dolandırıldığı iddiasıyla başvuruda bulunduğu; dolandırılanlar arasında doktor ve bazı işadamlarının da bulunduğu iddia edildi. Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan 7 zanlı daha sonra Kocaeli Adliyesi’ne sevk edildi.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı